Zasoby bitcoinów górników osiągnęły najniższy poziom od 12 lat

Na podstawie danych z narzędzia do analizy kryptowalut IntoTheBlock ilość Bitcoinów przechowywanych przez górników osiągnęła najniższy poziom od 12 lat przed planowanym halvingiem.

Według IntoTheBlock całkowita ilość Bitcoinów przechowywanych w pulach wydobywczych głównych graczy, takich jak Viabtc, Bitfury, Poolin, Antpool i Binance, wynosi około 1,92 miliona BTC.

W ciągu ostatnich 90 dni liczba odpływów górników wzrosła o 52%.

Obecnie hashrate wynosi 624 EH/s, po osiągnięciu szczytu na poziomie 714,89 EH/s 24 marca.

Po halvingu Bitcoina istnieje możliwość, że hashrate może spaść, ponieważ niektórzy mniej produktywni górnicy zostaną zaskoczeni nagłą obniżką nagrody za blok. Jednak po ostatnim halvingu górnicy ci zdołali się odbić dzięki kolejnym wzrostom cen.

Zamiast „Jednak ten cykl halvingu różni się tym, że Bitcoin osiągnął nową cenę szczytową przed obniżką nagrody w związku z oczekiwaniem na Bitcoin ETF, co prawdopodobnie spowodowało, że niektórzy górnicy sprzedali za gotówkę przed wydarzeniem”, możesz również powiedzieć:

W zeszłym tygodniu górnicy zarobili około 445 milionów dolarów w nagrodach. Jednak począwszy od dzisiejszego wieczoru ich nagrody zmniejszą się o połowę. Oznacza to, że przewiduje się, że w wyniku tej redukcji górnicy Bitcoina odczują znaczną stratę w wysokości około 10 miliardów dolarów.

Według raportu U.Today przewiduje się, że CleanSpark (CLSK) i Riot Platforms (RIOT) będą wyróżniać się wśród górników po nadchodzącym halvingu. Dla kontrastu, ci górnicy zarobili łącznie 11 milionów dolarów na opłatach transakcyjnych.

Na początku nagrody za wydobycie Bitcoinów stanowiły prawie 100% wszystkich transakcji na blockchainie. Jednak po pierwszym halvingu w 2012 r. ich odsetek spadł do niecałego 1%. Obecnie nagrody dla górników stanowią jedynie około 0,08%, a przewiduje się, że jutro spadnie jeszcze bardziej.

Nagroda za blok zostanie wkrótce zmniejszona o połowę, z 6,25 do 3,125 BTC, w ciągu kilku godzin.

2024-04-19 21:20