Czy zakup ETH za 128 milionów dolarów w Ethereum Whale jest dla Ciebie poradą dotyczącą HODLingu?

    Pomimo wysokich niezrealizowanych strat, widziano wieloryba gromadzącego ETH
    Podaż ETH utrzymywana przez adresy nienależące do giełd wzrosła w ostatnich tygodniach

W piątek rano w Azji cena Ethereum [ETH] znacznie spadła z powodu narastających konfliktów między Izraelem a Iranem. Jednak w ciągu dnia odbił się i w momencie raportowania był wart ponad 3000 dolarów. Pomimo tego ożywienia, w ciągu ostatniego tygodnia Ethereum doświadczyło głównie spadków. Według CoinMarketCap jego wartość spadła o ponad 12%.

Rentowność ETH spada

Kryzys spowodował znaczny spadek liczby posiadaczy Ethereum doświadczających zysków, o czym świadczą dane Glassnode, które analizował AMBCrypto.

Czy zakup ETH za 128 milionów dolarów w Ethereum Whale jest dla Ciebie poradą dotyczącą HODLingu?

Wielu inwestorów ulega swoim obawom i szybko wyprzedaje swoje aktywa w obliczu potencjalnych strat. Uwagę rynku przykuło jednak zachowanie wybitnego inwestora „wieloryba”.

Niewzruszony wieloryb kontynuuje szał zakupów

Używając prostszego języka: duży inwestor Ethereum, zidentyfikowany przez śledzenie w łańcuchu Spot On Chain, kupił 41 358 ETH w ciągu ostatnich pięciu dni, co równa się około 128 milionom dolarów według aktualnych wartości rynkowych, pomimo utrzymywania tych ETH ze stratą.

W sumie wieloryb posiada obecnie około 117 268 tokenów Ethereum. Gdyby te tokeny miały zostać spieniężone, strata wyniosłaby około 20 milionów dolarów.

Schemat akumulacji nie ograniczał się jednak do wspomnianego wieloryba. AMBCrypto kopało dalej, korzystając z danych Santiment, i zauważyło stały wzrost podaży ETH utrzymywanej przez adresy nienależące do giełd.

Silne wzorce utrzymywania tych adresów Ethereum odzwierciedlają ich wiarę w przyszłą wartość Ethereum i oczekiwanie na solidne ożywienie rynku.

Czy zakup ETH za 128 milionów dolarów w Ethereum Whale jest dla Ciebie poradą dotyczącą HODLingu?

Czego się spodziewać dalej?

Obecnie, w oparciu o najnowsze dane z indeksu strachu i chciwości Ethereum, rynek Ethereum wykazuje równą równowagę między strachem a chciwością, co wskazuje, że nie ma wyraźnego trendu dla inwestorów do kupna lub sprzedaży.

Zbliżający się halving Bitcoina może wywołać fale na całym rynku kryptowalut, wpływając również na Ethereum. Po poprzednim halvingu w 2020 r. trend Ethereum ściśle podążał za trendem Bitcoina, co doprowadziło do rekordowych maksimów dla obu głównych walut cyfrowych w następnym roku.

2024-04-19 21:11