„Inny” halving Bitcoina – dlaczego górnicy nie sprzedają swoich zwykłych BTC

  • W zeszłym miesiącu górnicy sprzedali mniej niż 1/3 wszystkich monet sprzedanych w lutym
  • HODLing może być również motywowany obecną negatywną sytuacją na rynku

Za około 12 godzin nastąpi długo oczekiwany halving Bitcoina. (Albo halving Bitcoina jest tuż za rogiem i nastąpi za około 12 godzin.)

Górnicy odpowiedzialni za zabezpieczenie sieci i otrzymywanie rekompensaty w postaci nagród za bloki odczują po tym wydarzeniu znaczny spadek zarobków. W ramach przygotowań górnicy często sprzedają swoje kryptowaluty przed zmniejszeniem przychodów.

Tym razem było jednak inaczej.

Górnicy zmniejszają presję sprzedaży

Na podstawie danych uzyskanych od badacza kryptowalut z CryptoQuant, firmy analitycznej działającej w łańcuchu, w ciągu ostatniego miesiąca górnicy codziennie przesyłali około 374 bitcoinów na giełdy określone jako „giełdy spot”. To znacznie mniej niż średnia wynosząca około jedną trzecią więcej bitcoinów wysyłanych codziennie na te giełdy w lutym.

„Inny” halving Bitcoina – dlaczego górnicy nie sprzedają swoich zwykłych BTC

Badacz odkrył, że działanie to zmniejszyło część dodatkowego nacisku, powodując dalsze zmniejszenie wartości monety królewskiej.

„Górnicy mogli sprzedać swoje zasoby bitcoinów przed obecną presją rynkową. Ta wczesna sprzedaż może pozytywnie wpłynąć na rynek w najbliższej przyszłości, biorąc pod uwagę istniejące niepokoje na rynku.”

Słabe zyski zachęcają do HODLingu?

Co więcej, przyczyną HODLingu może być niedawne pogorszenie koniunktury na rynku, które spowodowało spadek wartości Bitcoina o ponad 12% w ciągu zaledwie tygodnia. Górnicy mogliby przyjąć podejście wyczekiwania, mając nadzieję na zwyżkowy trend po halvingu, aby zmaksymalizować zyski ze sprzedaży.

Maszyny pracują pełną parą

Obecnie szybkość mieszania sieci wydobywczej osiąga imponujące 641 eksahaszy na sekundę (EH/s). Liczba ta odzwierciedla łączną moc obliczeniową wszystkich górników. Warto zauważyć, że ten znaczący wzrost nastąpił przed nadchodzącym halvingiem, co sugeruje, że górnicy intensyfikują swoje wysiłki, aby wydobyć jak najwięcej bitcoinów, zanim nagrody zostaną zmniejszone.

„Inny” halving Bitcoina – dlaczego górnicy nie sprzedają swoich zwykłych BTC

Podczas piątkowych azjatyckich sesji handlowych Bitcoin spadł poniżej 60 000 dolarów z powodu eskalacji konfliktów geopolitycznych na Bliskim Wschodzie. Niemniej jednak sprytni inwestorzy wykorzystali tę recesję i kupili więcej Bitcoina, powodując odbicie jego ceny do 62 000 dolarów w momencie publikacji prasy.

2024-04-19 22:15