Zagęszczenie Solana: ważna aktualizacja udostępniona społeczności

Sieć Solany boryka się obecnie z przeciążeniem, co powoduje, że wiele transakcji kończy się niepowodzeniem. Zespół Solany prosi społeczność o cierpliwość, ponieważ poświęca ona wiele godzin na naprawienie pierwotnych przyczyn i ulepszenie podstaw sieci.

Podstawowa przyczyna zatorów Solany

Z raportu Austina Federy, specjalisty ds. strategii w Fundacji Solana, wynika, że ​​zespoły z firm Anza, Firedancer, Jito i innych kluczowych współpracowników wkładają znaczną pracę w ulepszanie infrastruktury sieciowej Solana w odpowiedzi na obecne przeciążenie sieci.

Federa wyjaśnia, że ​​pomimo różnych teorii na temat pochodzenia korków, jego zdaniem zasadniczy problem wynika z ograniczeń protokołu QUIC podczas jego stosowania na kliencie walidatora Agave dla Solany. Chociaż podjęto wysiłki, aby zaradzić zatorowi, nagła eskalacja popytu na Solana przekroczyła przewidywania, pogłębiając niedociągnięcia obecnej konfiguracji.

Główni programiści w firmach Anza, Firedancer, Jito i inni kluczowi współpracownicy poświęcają długie godziny (i poświęcają trochę snu), aby wzmocnić infrastrukturę sieciową Solany w odpowiedzi na niezrównany ruch sieciowy, jakiego obecnie doświadcza. Odbyło się wiele dyskusji na temat konkretnych przyczyn tego wzrostu popytu.

— Austin Federa | (@Austin_Federa) 10 kwietnia 2024 r

Federa nazywa to „przeszkodą w sukcesie”, co oznacza, że ​​złożone zadanie zarządzania nowymi projektami w połączeniu z istniejącym utrzymaniem spowodowało wolniejszy postęp integracji. Anatolij Jakowenko, współzałożyciel Solany, wyjaśnił niedawno, że rozwiązanie problemów zatorów komunikacyjnych stanowi szczególne wyzwanie ze względu na unikalne procedury wymagane do wydania pojedynczej aktualizacji.

Deweloperzy pracują nad rozwiązaniem długu technicznego

Federa nazywa problemy związane z przeciążeniem sieci Solana jako „długami technicznymi”, co sugeruje, że nadawanie priorytetu nowym funkcjom przed ulepszeniami infrastruktury może skutkować nieoczekiwanymi komplikacjami w przyszłości. Sytuacja ta przypomina doświadczenie, z którym Solana spotkała się na początku 2022 r., kiedy zapotrzebowanie przekroczyło możliwości kilku systemów.

Pomimo istniejących wyzwań Federa twierdzi, że oddani twórcy podstawowego protokołu Solany w dalszym ciągu pracują nad udoskonalaniem i eksperymentowaniem z aktualizacjami stosu sieciowego. Ma nadzieję, że te udoskonalenia szybko rozwiążą problemy z ruchem sieciowym. Ponadto ufa duchowi współpracy programistów i użytkowników, których łączy wspólna wizja obiecującej przyszłości Solany.

Eksperci rynkowi i twórcy skrytykowali Solanę za niepodjęcie działań zapobiegających przeciążeniom sieci, pomimo ostrzeżeń ze strony niektórych, że to nastąpi. Andre Cronje, główny programista Fantom, opisuje ten problem jako Solanę cierpiącą z powodu konsekwencji własnego dobrobytu.

2024-04-10 17:45