Kluczowe przypomnienie dotyczące Bitcoina (BTC) pochodzi od Michaela Saylora

Michael Saylor, założyciel i obecny strateg Bitcoin w MicroStrategy, wiodącej firmie zajmującej się analityką biznesową, często dzieli się treściami związanymi z Bitcoinem ze swoimi licznymi obserwatorami w mediach społecznościowych. Często włącza do swoich postów obrazy Bitcoinów generowane przez sztuczną inteligencję.

Przy tej okazji Saylor na Twitterze wydał kluczowe ostrzeżenie dla społeczności kryptowalut, radząc im, aby nie przeoczyli nadchodzącego wydarzenia Bitcoin o wielkim znaczeniu.

Przypomnienie Bitcoina Michaela Saylora

Za dziewięć dni odbędzie się halving Bitcoina, jak ogłosił Saylor w tweecie. To znaczące wydarzenie ma ogromne znaczenie dla użytkowników Bitcoin i większej społeczności kryptowalut.

Nadchodzi halving. #Bitcoin

— Michael Saylor ️ (@saylor) 10 kwietnia 2024 r

Po ostatnim halvingu, który jest piątym od powstania Bitcoina w 2009 roku, wynagrodzenie górników za blok zostanie obniżone o połowę, z 6,25 Bitcoinów do 3,125 Bitcoinów. W rezultacie dzienna emisja nowych Bitcoinów spadnie z 900 monet do około 450 monet.

W społeczności kryptograficznej kilku ekspertów uważa, że ​​nadchodzący halving sprawi, że cena Bitcoina osiągnie nowy rekordowy poziom. Wcześniej, w 2020 r., podobne zdarzenie doprowadziło Bitcoina do osiągnięcia dwóch niezwykłych szczytów w 2021 r. Główny wzrost można przypisać Elonowi Muskowi i Tesli, którzy kupili Bitcoiny o imponującej wartości 1,5 miliarda dolarów i dodali go do swoich sprawozdań finansowych. Później Tesla trafiła na pierwsze strony gazet, akceptując Bitcoin jako metodę płatności za swoje pojazdy elektryczne.

W marcu tego roku Bitcoin ustanowił nowy rekord ceny na poziomie 73 750 dolarów. Obecnie kryptowaluta jest notowana za około 67 621 dolarów, co stanowi 4% spadek wartości w ciągu ostatniej godziny.

2024-04-10 17:28