Czy spadek Solany o 50% oznacza, że ​​bardzo tęskni za manią memecoinów?

  • W ciągu ostatnich dwóch tygodni w firmie Solana zaobserwowano spadek aktywności użytkowników
  • Z tego powodu opłaty sieciowe i przychody spadły

Według danych Artemis liczba użytkowników wchodzących w interakcję z siecią Solany [SOL] spadła, gdy szum wokół memecoinów zaczął słabnąć. W szczególności dane dotyczące łańcucha wskazywały, że popyt na Solanę spadł od 17 marca. W rezultacie liczba aktywnych adresów w sieci była mniejsza, a opłaty sieciowe i odpowiadające im przychody były niższe.

Z informacji Artemis wynika, że ​​od 17 marca o połowę spadła liczba odrębnych adresów realizujących choćby jedną transakcję w sieci Solana. Tego dnia czynnych było około 2,4 miliona adresów.

Do 8 kwietnia Solana osiągnęła swój najwyższy w tym roku punkt pod względem liczby aktywnych adresów dziennie, który wyniósł około 1,2 mln. Liczba ta spadła jednak o ponad połowę w porównaniu do początkowego maksimum od początku roku.

Czy spadek Solany o 50% oznacza, że ​​bardzo tęskni za manią memecoinów?

Ponieważ aktywność użytkowników Solany spadła, przychody z opłat transakcyjnych w jej sieci znacząco spadły. Według AMBCrypto opłaty sieciowe Solany osiągnęły najwyższy poziom od początku roku i wyniosły 5 milionów dolarów 18 marca i od tego czasu spadają, o około 40%.

Przychody z opłat sieci Solana spadły o 48%, z 3 mln dolarów w dniu 18 marca do 1,3 mln dolarów na dzień 8 kwietnia.

Wolumen DEX, sprzedaż sieci TVL i NFT: historia wielu spadków

Badanie obszarów DeFi i NFT firmy Solana pozwala uzyskać wgląd w to, jak zmniejszone zaangażowanie użytkowników w sieci wpływa na jej wydajność.

Spadek liczby codziennych aktywnych adresów Solany od 17 marca znalazł odzwierciedlenie w zmniejszeniu wolumenu transakcji na jej zdecentralizowanych giełdach.)

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa SOL w przeliczeniu na BTC

8 kwietnia zdecentralizowana giełda Solany (DEX) odnotowała wolumen obrotu na poziomie 1,2 miliarda dolarów. Jednak liczba ta oznacza spadek o 70% w porównaniu z wolumenem obrotu wynoszącym 4 miliardy dolarów odnotowanym 17 marca, jak wskazują dane dotyczące łańcucha.

Ponadto TVL, czyli Total Value Locked in Solana, odnotowała spadek w ciągu ostatniego miesiąca. Według danych DefiLlama obecna wartość wynosi obecnie 4,4 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 8% od 1 kwietnia.

Wolumen sprzedaży w sektorze NFT sieci odnotował w ciągu ostatniego miesiąca dwucyfrowy spadek. Mówiąc dokładniej, CryptoSlam odnotowuje spadek o około 15% w ciągu ostatnich trzydziestu dni.

Wreszcie, jak dotąd w tym miesiącu wolumen sprzedaży NFT na platformie Solana wyniósł 59 milionów dolarów.

2024-04-10 18:15