Solana: Dlaczego to nie jest dobry moment na długie inwestowanie

    Zainteresowanie otwartymi kontraktami terminowymi SOL spadło do najniższego poziomu od dwóch miesięcy.
    Kluczowe wskaźniki techniczne sugerują, że cena monety może nadal spadać.

Jak podaje Coinglass, liczba otwartych kontraktów futures [SOL] spółki Solana spadła do najniższego poziomu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy ze względu na ogólny spadek rynku.

Termin „otwarte zainteresowanie kontraktami futures” oznacza bieżącą liczbę niewypełnionych lub nierozliczonych kontraktów na rynku kontraktów futures na konkretną monetę.

Kiedy spada, oznacza to, że handlowcy likwidują swoje udziały, nie dokonując żadnych nowych zakupów.

Według danych Coinglass otwarte zainteresowanie kontraktami futures SOL osiągnęło w tym roku najwyższy poziom 3,41 miliarda dolarów, po czym znacznie spadło. Obecnie wynosi około 1,8 miliarda dolarów, co oznacza spadek o około 47% w stosunku do najwyższego poziomu.

Solana: Dlaczego to nie jest dobry moment na długie inwestowanie

Traderzy pozycji długich nie mają łatwo

Obecnie jedna moneta SOL jest sprzedawana na rynkach za około 140,44 dolarów. Jednak w ciągu ostatniego tygodnia jego wartość spadła o około 19%, jak wynika z danych CoinMarketCap.

Niedawny spadek ceny tej kryptowaluty jest podobny do trendu spadkowego, jakiego doświadczał większy rynek kryptowalut w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Z danych CoinGecko wynika, że ​​w ciągu ostatnich dwóch tygodni łączna wartość wszystkich kryptowalut spadła o 8%.

Ponieważ koszt SOL znacznie spadł, nastąpił duży wzrost liczby długich pozycji zamykanych na siłę na rynku kontraktów terminowych.

Mówiąc prościej, likwidacja na rynku instrumentów pochodnych ma miejsce, gdy pozycja inwestora zostaje przymusowo zamknięta, ponieważ nie ma on wystarczającej ilości pieniędzy, aby nadążyć za wymaganymi funduszami.

Kiedy wartość aktywa nieoczekiwanie spada, inwestorzy liczący na wzrost ceny muszą sprzedać długo utrzymywane pozycje, co skutkuje wydłużeniem procesów sprzedaży.

Na podstawie danych CoinGecko z 12 kwietnia spółka SOL odnotowała szczyt w zakresie długich likwidacji w wysokości 41,49 mln dolarów, co stanowi najwyższą dotychczasową rentowność w 2023 r.

Możliwość odbicia w krótkim terminie?

Na podstawie mojej analizy kluczowych wskaźników technologicznych SOL, przedstawionych na dziennym wykresie, wydawało się, że istnieje prawdopodobieństwo jeszcze większego spadku ceny.

Obecnie Indeks Elder-Ray wykazuje wartość ujemną, co oznacza, że ​​siła nabywcza jest obecnie słabsza niż siła sprzedaży na rynku.

Gdy jego wartość jest ujemna, oznacza to, że na rynku dominuje siła niedźwiedzia.

Obecnie indeks Elder-Ray firmy SOL według prasy wynosi -35,17. Przez cały ten miesiąc przynosił jedynie ujemne stopy zwrotu.

Podobnie linia Aroon Down, oznaczona linią niebieską, wyniosła 71,43%, natomiast linia Aroon Up, oznaczona linią pomarańczową, występowała na poziomie zerowym.

Solana: Dlaczego to nie jest dobry moment na długie inwestowanie

Wskaźnik Aroon danego aktywa mierzy siłę trendu i potencjalne punkty odwrócenia.

Przeczytaj prognozę cen [SOL] firmy Solana na lata 2024–25

Kiedy linia Down Line zbliża się do 100, oznacza to silny trend spadkowy, co oznacza, że ​​ostatnie minimum zostało osiągnięte nie tak dawno temu.

Innymi słowy, gdy Linia Up jest bliska zeru, trend wzrostowy nie jest silny, a ostatni szczyt został osiągnięty już jakiś czas temu.

2024-04-18 02:15