Grayscale dodaje 32 tys. Litecoina w obliczu spadku: czas na pozycję długą?

    Grayscale kupiła tę spółkę i dodała do swojego funduszu Trust monety o nominale 32 tys. LTC.
    Litecoin odnotował gwałtowny wzrost jako preferowana opcja płatności kryptowalutowych.

Mówiąc prościej, wartość kryptowalut, zwłaszcza monet alternatywnych, spadła o około 30-40%, powodując znaczne przeceny. Na przykład Litecoin [LTC], który wcześniej był wart ponad 112,8 dolarów, jest obecnie notowany poniżej 80 dolarów.

16 kwietnia firma Grayscale zakupiła około 32 000 monet Litecoin w skali szarości Litecoin Trust po obniżonych cenach, co odpowiada około 2,3 miliona dolarów w oparciu o aktualne wartości rynkowe.

Po niedawnym dodaniu aktywa zarządzane przez Grayscale Litecoin Trust wynoszą obecnie 132 miliony dolarów. Jak donosi Coinglass, w wyniku tej akumulacji zasoby Litecoinów firmy Grayscale wzrosły z 1,62 miliona do 1,65 miliona.

LTC odnotowało znaczny wzrost wykorzystania w systemach płatności kryptowalutowych, co doprowadziło do wzrostu liczby transakcji. Na przykład Binance Pay odnotowało 130% wzrost transakcji LTC w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Wykorzystanie Litecoina w Binance Pay znacząco wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat!! Dane z Binance pokazują, że LTC wzrósł o 130% pod względem liczby transakcji i 65% wolumenu transakcji na BinancePay rok do roku!!”

Rozwój nie kończy się na Binance Pay.

Litecoin to „najpopularniejsza” kryptowaluta w…

Raport BitPay pokazał, że LTC była najczęściej używaną kryptowalutą w płatnościach w USA.

Na podstawie danych z raportu LTC okazało się kryptowalutą najczęściej używaną do transakcji na naszej platformie w pierwszym kwartale 2024 roku, przy średnim wykorzystaniu.

W części raportu czytamy,

„Litecoin to kryptowaluta najczęściej używana do transakcji.”

Ponadto w raporcie podkreślono;

„Średnio Litecoin ma największą liczbę transakcji.”

W tym samym okresie Litecoin (LTC) przetwarzał średnio około 126 000 transakcji dziennie. Bitcoin (BTC) zajął drugie miejsce z mniejszą liczbą transakcji, a Ethereum (ETH) znalazł się na trzecim miejscu.

W sumie Litecoin przeżywa znaczną ekspansję pod względem użyteczności. Niemniej jednak niedawne przejęcie Litecoina przez Grayscale nie spowodowało żadnej zauważalnej reakcji rynku.

Akceptowalnym wyjaśnieniem może być fakt, że Trust działa głównie na rynkach pozagiełdowych, gdzie transakcje nie są rejestrowane w księgach zamówień publicznych giełd centralnych.

Pomimo obecnych wyzwań, kapitał długoterminowy (LTC) może nadal odnotowywać zyski w przyszłości, jeśli poprawią się warunki rynkowe i utrzyma się hossa.

Osoba handlująca Litecoinem pod pseudonimem „Crash” na platformie X, znanej wcześniej jako Twitter, odkryła związek pomiędzy ruchami cen LTC a cyklami Bitcoina.

„Obecnie cena Litecoina wynosi 79 dolarów. Dla kontrastu inwestorzy oczekują 7% zysku na giełdzie. Jednakże w każdym cyklu Litecoin rośnie powyżej 370 dolarów, co stanowi imponujący zwrot wynoszący ponad 21%, nawet gdy jego cena oscyluje wokół 100 dolarów.”

Grayscale dodaje 32 tys. Litecoina w obliczu spadku: czas na pozycję długą?

Kupno dużej ilości Litecoina (LTC) po jego obecnej cenie może się opłacić, jeśli rynek rozwinie się zgodnie z oczekiwaniami. Jednak historia nie zawsze się powtarza, więc dotychczasowe trendy nie zapewniają przyszłych zysków.

2024-04-18 03:03