Shiba Inu spala 798 mln tokenów – czy to będzie teraz kolejna cena SHIBA?

    Tygodniowa podaż energii SHIB wzrosła prawie czterokrotnie.
    Aktywność SHIB w łańcuchu spadła wraz z mniejszym napływem nowych użytkowników.

W ciągu ostatniego dnia z obiegu usunięto około 24 miliony tokenów SHIB, co przyczyniło się do ciągłego intensywnego spalania tej popularnej waluty memowej.

SHIB płonie, ale cena idzie w drugą stronę

W swoim najnowszym komunikacie X (wcześniej Twitter) ujawnił, że ilość spalonego zaopatrzenia przekroczyła liczbę z poprzedniego dnia o ponad 90%. Odpowiada to zdumiewającej liczbie 798 milionów tokenów zniszczonych w ciągu ostatniego tygodnia, co stanowi prawie czterokrotny wzrost w porównaniu z poprzednim tygodniem.

Projekty kryptograficzne przyciągają uwagę praktyką spalania tokenów, która polega na trwałym usuwaniu monet z obiegu, aby z czasem zwiększyć ich wartość.

Usunięcie tej substancji powoduje szok podażowy, który w połączeniu z silnym popytem może spowodować wzrost cen.

Pomimo niefortunnego spadku wartości SHIB, który w ciągu ostatniego tygodnia stracił 20% swojej wartości, jak wynika z danych CoinMarketCap, oczywiste jest, że popyt na monetę był ostatnio słaby.

SHIB odnotowuje gwałtowny spadek aktywności sieciowej

Odliczenia te zostały poparte działalnością SHIB w łańcuchu.

Z analizy Santiment zgłoszonej przez AMBCrypto wynika, że ​​w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił znaczny, ponad 50% spadek liczby różnych portfeli kryptowalut uczestniczących w transakcjach SHIB.

Siedemnastego kwietnia liczba generowanych nowych adresów znacząco spadła. Powstało jedynie około 862 nowych adresów, co stanowi blisko połowę liczby wygenerowanej w poprzednim tygodniu.

Niskie tempo rozwoju sieci oznaczało, że moneta nie zyskiwała wystarczającej popularności.

Shiba Inu spala 798 mln tokenów – czy to będzie teraz kolejna cena SHIBA?

SHIB na rynkach instrumentów pochodnych

Spadek cen osłabił także spekulacyjne zainteresowanie monetą.

Przeczytaj prognozę cen Shiba Inu [SHIB] na lata 2024–25

Korzystając z danych Coinglass, AMBCrypto zaobserwowało, że zainteresowanie otwartymi kontraktami terminowymi SHIB spadło w ciągu ostatniego tygodnia o 38%, a od początku miesiąca spadło o ponad 55%.

Shiba Inu spala 798 mln tokenów – czy to będzie teraz kolejna cena SHIBA?

Innymi słowy, duża liczba inwestorów zajmujących się instrumentami pochodnymi SHIB trzymała zakłady zwyżkowe w oparciu o dane ze stosunku pozycji długa/krótka, który w tamtym czasie był większy niż 1.

2024-04-18 08:07