Dogecoin poza pierwszą dziesiątką? Wszystko o wyścigu TON na 8. miejsce

    Toncoin i Dogecoin pozostają blisko siebie w rankingach kapitalizacji rynkowej.
    TON i DOGE w dalszym ciągu ponoszą straty.

W ostatnim czasie Toncoin (TON) odnotował znaczny wzrost swojej wartości rynkowej, wyprzedzając aktywa, które wcześniej przez pewien czas zajmowały miejsca w pierwszej dziesiątce.

Trend w przypadku Toncoina jest rosnący, ponieważ dane pokazują, że podąża on tuż za wzrostem Dogecoina.

Toncoin zbliża się do Dogecoina

W ciągu ostatnich kilku tygodni Toncoin piął się po notowaniach o kapitalizacji rynkowej na CoinMarketCap, osiągając dziewiąte miejsce i wypychając Cardano z pierwszej dziesiątki.

Niedawna ocena pokazuje, że Dogecoin jest najbliższym konkurentem TON, a łączna wartość rynkowa obu kryptowalut przekroczyła 17 kwietnia 22 miliardy dolarów.

W momencie, gdy to piszę, kapitalizacja rynkowa TON wynosi około 21,3 miliarda dolarów, czyli mniej niż obecna wartość DOGE wynosząca nieco ponad 22 miliardy dolarów.

Bazując na obecnych trendach, TON może wskoczyć na ósmą co do wielkości kryptowalutę pod względem kapitalizacji rynkowej, jeśli jej wartość wzrośnie, podczas gdy cena Dogecoina spadnie.

Toncoin pozostaje byczy, ponieważ Dogecoin utrzymuje się poniżej linii neutralnej

Jeśli Toncoin będzie chciał dorównać wartości rynkowej Dogecoinowi, obecny schemat cen może nie pomóc w osiągnięciu tego celu.

Na dziennym wykresie TON w ciągu ostatnich kilku dni można było zauważyć zauważalny spadek ceny, mimo że podążał on za ogólnym kierunkiem rynku. To pogorszenie sytuacji miało istotny wpływ na całkowitą wartość rynkową spółki.

Od początku tego tygodnia TON odnotowuje dzienny spadek o ponad 3%. Obecnie jego cena oscyluje wokół 6,1 dolara, co stanowi spadek o ponad 3% w porównaniu z początkiem tygodnia.

Dogecoin poza pierwszą dziesiątką? Wszystko o wyścigu TON na 8. miejsce

Z dalszej analizy wynika, że ​​ceny wsparcia dla tego aktywa wynoszą około 4,7 USD i 4,9 USD. Co więcej, ostatnie spadki cen spowodowały spadek wartości wskaźnika siły względnej (RSI).

Pomimo spadku wykres cen TON w dalszym ciągu wskazuje na trend wzrostowy w oparciu o wskaźnik siły względnej (RSI), który obecnie znajduje się powyżej połowy wartości.

Dogecoin, podobnie jak Toncoin, odnotował ostatnio spadek wartości. Jednak w przeciwieństwie do Toncoina, spadek Dogecoina był mniej drastyczny i miał raczej charakter stopniowy.

W momencie pisania tego tekstu Dogecoin był notowany na poziomie około 0,1 dolara, co oznacza spadek o 1,09%.

W oparciu o najnowszą analizę Dogecoin spadł o ponad 3% tylko raz w ciągu ostatnich trzech dni. Z kolei TON odnotował wielokrotne spadki o ponad 3% z rzędu.

Dogecoin poza pierwszą dziesiątką? Wszystko o wyścigu TON na 8. miejsce

Trend Dogecoina wykazuje obecnie oznaki bessy, ponieważ jego wskaźnik względnej siły (RSI) znajduje się poniżej poziomu neutralnego, co sugeruje pesymistyczne nastawienie inwestorów.

„Tona” różnicy w objętości

Codzienne badanie wolumenu obrotu Dogecoinem i Toncoinem ujawniło zauważalną różnicę w aktywności rynkowej.

Z informacji przekazanych przez Santiment wynika, że ​​w momencie sporządzania raportu wolumen transakcji DOGE wynosił prawie 1,9 miliarda dolarów, jednak ostatnie sygnały wskazują na spadek.

Dogecoin poza pierwszą dziesiątką? Wszystko o wyścigu TON na 8. miejsce

Zamiast tego obrót TON wyniósł około 531 milionów dolarów, czyli o ponad 500 milionów dolarów mniej niż w przypadku drugiej spółki.

Pomimo znacznej różnicy wolumen obrotu TON w dalszym ciągu pozostaje godny uwagi, biorąc pod uwagę stosunkowo mniejszą liczbę jego posiadaczy.

Dogecoin poza pierwszą dziesiątką? Wszystko o wyścigu TON na 8. miejsce

2024-04-18 06:15