APE do 1 dolara? Gdy Ethereum NFT spada na Bitcoin, oto wpływ

  • Ethereum traci więcej na popularności w stosunku do Bitcoina pod względem wolumenu NFT.
  • Apecoin nadal spada.

Mówiąc prościej, chociaż Ethereum [ETH] w dalszym ciągu jest kluczowym graczem w dyskusji na temat tokenów niezamienialnych (NFT), aktualne statystyki pokazują, że jego wiodąca pozycja może nieco się zmniejszać.

Znaczenie tokena o nazwie ApeCoin, reprezentowanego przez symbol APE, który jest połączony z kolekcją niewymiennych tokenów (NFT) w Ethereum o nazwie Bored Ape Yacht Club (BAYC), spadło. Spadek ten odpowiada niedawnemu spadkowi minimalnej ceny sprzedaży BAYC.

Wolumen Ethereum NFT nadal spada

W przeszłości tokeny NFT (Non-Fungible Tokens) były w dużej mierze połączone z Ethereum ze względu na dużą liczbę powiązanych projektów na tej konkretnej platformie. Jednak pojawienie się nowych platform podważyło dominację Ethereum w tym obszarze.

Ostatnio Bitcoin zaskoczył wielu, stając się znaczącym konkurentem na rynku NFT, mimo że funkcjonuje on odrębnie.

Jak wynika z analizy danych handlowych na CryptoSlam, w ciągu ostatnich trzydziestu dni Bitcoin wyprzedził Ethereum pod względem wielkości sprzedaży NFT.

W sieci Bitcoin wolumen obrotu NFT (Non-Fungible Token) przekroczył 455,59 miliona dolarów. Dla porównania, wolumen obrotu NFT Ethereum wyniósł około 291,15 miliona dolarów.

Według danych przedmioty kolekcjonerskie oparte na Bitcoinie zajmują pierwszą, drugą i trzecią pozycję pod względem wolumenu obrotu. Z drugiej strony dobrze znane kolekcje Ethereum, takie jak Bored Ape Yacht Club (BAYC), zajmują zamiast tego szóstą pozycję.

Spojrzenie na trendy BAYC

Analiza trendów cenowych dla Bored Ape Yacht Club (BAYC) na NFT Price Floor ujawniła zauważalny spadek średniej ceny sprzedaży tych NFT w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Szczególnie w kwietniu nastąpił zauważalny spadek cen minimalnych.

Kiedy pisałem ten tekst, minimalny koszt serii Ethereum NFT wynosił około 10,89 ETH. Ten minimalny koszt oznacza najniższą ofertę na kolekcję, a wykres sugeruje spadek wartości o ponad 67% w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy.

Spadek wartości kolekcji BAYC i podobnych kolekcji Yuga Labs znacząco wpłynął na cenę ApeCoina, spychając ją w pobliżu najniższego poziomu w historii.

APE blisko ATL

Na podstawie badania trendów ApeCoin wydaje się, że moneta ta służy de facto jako waluta w ekosystemach kolekcji opartych na Ethereum, a dane sugerują tendencję spadkową. Korzystając ze wskaźnika względnej siły (RSI), który jest powszechnym wskaźnikiem w analizach giełdowych, odkryliśmy, że stan ApeCoina jest wyprzedany, co oznacza, że ​​mógł zostać wyprzedany na rynku i potencjalnie może doświadczyć wzrostu ceny w najbliższej przyszłości.

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa APE w ujęciu BTC

Kiedy to pisałem, wskaźnik względnej siły (RSI) był niski, około 30, co wskazywało na silny trend spadkowy i stan wyprzedania. Co więcej, APE oscylował w pobliżu 1,15 dolara, co oznacza spadek o ponad 4%.

Po dokładniejszej analizie danych okazało się, że APE osiągnęła w przeszłości najniższy punkt na poziomie około 1,01 dolara. Istniała zatem możliwość, że cena może jeszcze bardziej spaść i ponownie osiągnąć ten poziom.

APE do 1 dolara? Gdy Ethereum NFT spada na Bitcoin, oto wpływ

Sorry. No data so far.

2024-04-18 09:11