Shiba Inu miga tym niebezpiecznym znakiem ostrzegawczym

    W zeszłym tygodniu presja zakupowa na SHIB była duża.
    Wskaźniki rynkowe wskazywały, że nadejdzie kilka wolniejszych dni.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy memecoiny nadal były bardzo poszukiwaną kategorią w świecie kryptowalut ze względu na ich rosnącą popularność. Jednym z godnych uwagi memecoinów, który zyskał znaczną popularność w mediach społecznościowych, był Shiba Inu [SHIB].

Ale czy popularność wystarczy, aby inwestorzy SHIB mogli osiągać zyski?

Spojrzenie na wskaźniki społecznościowe Shiba Inu

W niedawnym tweecie LunarCrush poinformował, że Shiba Inu odnotował znaczny wzrost zaangażowania w mediach społecznościowych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W szczególności dla tego memecoina nastąpił wzrost liczby interakcji po wpisach o ponad 96 000% i wzrost całkowitej liczby interakcji o ponad 12 000%.

Dane z tych źródeł pokazują znaczny wzrost zainteresowania SHIB w świecie kryptowalut. Według analizy danych Santiment przeprowadzonej przez AMBCrypto, przez wiele tygodni w ciągu ostatniego miesiąca wśród inwestorów dominowała zwyżkowa perspektywa wobec tokena.

Shiba Inu miga tym niebezpiecznym znakiem ostrzegawczym

Pomimo znacznego wzrostu aktywności SHIB w mediach społecznościowych w ciągu ostatniego miesiąca, cena memecoina nie zareagowała pozytywnie. W rzeczywistości jego wartość spadła o ponad 14%, jak wynika z danych CoinMarketCap, w ciągu ostatnich 30 dni.

W zeszłym tygodniu nastąpiła zmiana sytuacji SHIB, gdy wykres cen spółki stał się zielony. W ciągu ostatnich siedmiu dni moneta odnotowała prawie 4% wzrost wartości. W tej chwili SHIB był notowany po cenie 0,00002767 USD, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 16,3 miliarda USD, co plasowało go na dwunastej co do wielkości krypto pod względem wielkości rynku.

Trend wzrostowy SHIB może nie być trwały

Po zauważeniu, że tygodniowy wykres memecoina pokazuje wzrosty, AMBCrypto zbadało kluczowe wskaźniki wydajności SHIB, aby określić, czy tendencja wzrostowa będzie się utrzymywać. Jeden z takich wskaźników, współczynnik MVRV dla rasy Shiba Inu, poprawił się w ciągu ostatniego tygodnia.

Podczas niektórych giełd moneta odnotowała zwiększony odpływ, co wskazuje na duże zainteresowanie zakupami. Jednakże wskaźnik NVT wzbudził obawy, ponieważ dramatycznie wzrósł.

Wzrost wskaźnika oznacza, że ​​aktywa są zawyżone, co wskazuje na możliwą korektę ceny.

Shiba Inu miga tym niebezpiecznym znakiem ostrzegawczym

Po sprawdzeniu danych technicznych SHIB wykryto wzrost liczby czerwonych znaków ostrzegawczych. Indeks siły względnej (RSI), który oscyluje wokół strefy neutralnej, wskazuje na potencjał dla inwestorów przed spokojniejszym okresem handlowym.

Dodatkowo, według wstęg Bollingera, cena SHIB znajdowała się obecnie w bardziej stabilnym przedziale. Sugerowało to, że w najbliższej przyszłości nie należy spodziewać się znaczących podwyżek cen.

Shiba Inu miga tym niebezpiecznym znakiem ostrzegawczym

Przeczytaj prognozę cen Shiba Inu [SHIB] na lata 2024–25

W zeszłym tygodniu cena SHIB wzrosła, ale, co zaskakujące, cena Bone ShibaSwap (BONE), tokena ekosystemu SHIB, nie odzwierciedlała tej tendencji.

W zeszłym tygodniu wartość BONE spadła o prawie 2%. Obecnie jest wymieniany po 0,6969 dolara za sztukę, a jego łączna wartość rynkowa przekracza 160 milionów dolarów.

2024-04-12 22:15