Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH) zostają zniszczone. Czy wyścig byków się skończył?

W tej chwili wartość kryptowalut nieoczekiwanie spada, zaskakując wielu inwestorów, którzy z niecierpliwością wyczekiwali nadchodzącego halvingu.

Wbrew poglądom części makroekonomistów i traderów, w tym dobrze znanego w tych dziedzinach Henrika Zeberga, uważa on, że Bitcoin jest przygotowany na dalsze wzrosty cen.

Katastrofalny spadek cen

Dziś po południu cena Bitcoina, wiodącej kryptowaluty, znacznie spadła, osiągając najniższy poziom 65 086 dolarów na rynku Bitstamp.

W momencie publikacji prasy notowania znajdują się nieco powyżej poziomu 67 000 dolarów, po odrobieniu pewnych strat.

Mówiąc prościej, wartość Ethereum (ETH) spadła o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, przez co jego wyniki są gorsze niż wiodącej kryptowaluty.

W ciągu ostatnich 24 godzin sprzedano około 735 milionów dolarów w kryptowalutach, a straty wynikały głównie z długich pozycji, wynoszących około 668 miliardów dolarów na podstawie statystyk CoinGlass.

Ceny kryptowalut spadły ostatnio wraz z cenami akcji na amerykańskiej giełdzie, wraz z rosnącymi napięciami geopolitycznymi. Tymczasem złoto odnotowało dziś krótkotrwały wzrost.

Ze względu na gwałtowny spadek wartości wielu alternatywnych kryptowalut (altcoinów), udział Bitcoina w całkowitej wartości rynku kryptowalut znacznie wzrósł, osiągając około 56% – najwyższy punkt podczas tego trendu rynkowego.

Wpływ halvingu

Największy spadek cen kryptowaluty następuje zaledwie kilka dni przed przewidywanym halvingiem zaplanowanym na 21 kwietnia.

Według wiadomości U.Today kilku analityków, takich jak Arthur Hayes z Bitmex, uważa, że ​​spadek cen kryptowalut jest nieuchronny po tym bardzo oczekiwanym wydarzeniu.

Mimo to Zeberg pozostaje pełen nadziei, ponieważ na czterogodzinnym wykresie Bitcoina widać wzór „flagi byka”.

2024-04-12 23:18