AI zderza się z Blockchainem? Mike Novogratz popiera oszałamiającą prognozę założyciela Reddita

Mike Novogratz, dyrektor generalny Galaxy Digital, podkreślił niedawny post współzałożyciela Reddita, Alexisa Ohaniana, na platformie mediów społecznościowych X. W swoim poście Ohanian omówił intrygujące skrzyżowanie sztucznej inteligencji (AI) i technologii blockchain, w ujęciu Novogratza.

Z punktu widzenia Ohaniana jedna technologia stała się niezbędna ze względu na przytłaczającą obecność innej. Zwraca uwagę, że w Internecie znajduje się obecnie ogromna ilość obrazów wytworzonych przy użyciu sztucznej inteligencji.

Badanie przeprowadzone w 2023 r. wykazało, że obrazy z okresu 150 lat powstały w ciągu roku dzięki zaawansowanym modelom przetwarzania tekstu na obraz, takim jak Stable Diffusion i Midjourney.

Mówiąc prościej, Ohanian wyobraził sobie świat, w którym odróżnienie prawdziwych zdjęć cyfrowych od tych wygenerowanych przez sztuczną inteligencję staje się niemożliwe. W obliczu tak szybkiego postępu technologii sztucznej inteligencji, rozróżnienie obrazów autentycznych od zmanipulowanych staje się coraz większym wyzwaniem. Wyobraź sobie scenariusz, w którym każdy napotkany obraz JPG może budzić wątpliwości — czy jest autentyczny, czy też został wyprodukowany przez sztuczną inteligencję? Przedsiębiorca zadał nam to dające do myślenia pytanie.

Według współzałożyciela Reddita technologia blockchain może uwierzytelniać źródło obrazów. Podpisując cyfrowo niezmienny rekord świata za pomocą swojego urządzenia, możesz potwierdzić autentyczność zdjęcia.

Według Ohaniana technologia blockchain może być bardzo korzystna w tym scenariuszu. Wyjaśnił: „Niezależnie od tego, czy jesteś prezesem, dyrektorem generalnym, czy nawet nastolatkiem, posiadanie dowodu własności obrazu wkrótce stanie się niezwykle cenne”.

Od 2020 roku coraz powszechniejsze stało się wykorzystywanie technologii blockchain do weryfikacji. Na przykład Ernst & Young, wiodąca firma księgowa, wprowadziła rozwiązanie typu blockchain do wykrywania fałszywego sake. Podobnie technologia blockchain IBM jest obecnie wykorzystywana przez norweski przemysł rybny do śledzenia łososia i zwalczania oszustw związanych z owocami morza.

2024-04-12 21:53