Pomysł na ETF Ethereum odrzucony przez Maxa Keizera, gdy SEC milczy

Do połowy kwietnia entuzjaści kryptowalut z niecierpliwością czekają na wieści o potencjalnym zatwierdzeniu spotowego funduszu Ethereum Exchange-Traded Fund (ETF). Pierwotnie przewidywane na maj, oczekiwania maleją ze względu na przedłużające się milczenie organów regulacyjnych, w szczególności SEC. Analitycy i eksperci dzielą się swoimi przemyśleniami na ten temat, ale jasnych informacji jest niewiele.

JP Morgan ogłosił możliwe posunięcie prawne przeciwko SEC, jeśli w maju SEC nie uruchomi funduszu ETF Ethereum. Uważają, że może to wywrzeć presję na SEC, aby ostatecznie zatwierdziła fundusze ETF Ethereum.

Max Keiser, znany zwolennik Bitcoina i doradca prezydenta Salwadoru, wydał nieoczekiwane oświadczenie, w którym pochwalił ostrożność SEC, która nie zatwierdziła jeszcze funduszu ETF Ethereum. Znany ze swojego silnego wsparcia dla Bitcoina i krytyki wobec innych aktywów cyfrowych, Keizer określił Ethereum jako „program dowodu stawki”, który nie spełnia standardów zatwierdzania przez SEC.

Obecnie fundusz ETF Ethereum (ETH) nie powinien być zatwierdzony przez SEC.– Max Keizer (@maxkeiser) 11 kwietnia 2024 r.

Inne osobistości z branży, takie jak VanEck i CoinShares, podzielają wahanie Keisera w sprawie zatwierdzenia przez SEC, wyrażając podobne zastrzeżenia.

Dyrektor generalny VanEck przewiduje, że w maju SEC odrzuci wniosek o ETF Ethereum ze względu na niechęć organu regulacyjnego do udzielania szczegółowych odpowiedzi na złożone wnioski. Zamiast kontynuować poszukiwanie funduszy ETF, radzi skupić się na zarządzaniu zmiennymi opłatami za gaz Ethereum. Podobnie lider CoinShares podziela ten punkt widzenia, prognozując fatalne prawdopodobieństwo zatwierdzenia Ethereum ETF w 2023 r. lub później.

2024-04-12 14:50