Bitcoin do 250 tys. dolarów – odważna prognoza ceny Tima Drapera

    VC Tim Draper przewiduje, że do końca 2024 r. wyniesie 250 tys. dolarów za BTC.
    Draper cytuje zmieniającą się scenę polityczną i wydarzenie związane z halvingiem, ale Arthur Hayes się z tym nie zgadza.

Tim Draper, amerykański inwestor typu venture capital, uważa, że ​​wartość Bitcoina przed końcem roku wzrośnie 3,5-krotnie. Ponadto przewiduje, że do końca 2024 roku kryptowaluta może osiągnąć 250 000 dolarów.

Na podstawie obecnych trendów możliwe jest, że do końca tego roku uda mi się osiągnąć zarobki na poziomie 250 tys. dolarów. Sytuacja rozwija się pomyślnie.

W oparciu o tę prognozę cena Bitcoina może wzrosnąć znacznie 3,5-krotnie, w przybliżeniu podwajając jego obecną wartość wynoszącą około 70 000 dolarów, co podkreśla jego możliwy potencjał wzrostu.

Wcześniejsza prognoza inwestora venture capital, że Bitcoin osiągnie swój cel do pierwszego kwartału 2023 r., nie spełniła się. Przeciwnie, jego prognoza z 2014 r., zgodnie z którą Bitcoin osiągnie 10 000 dolarów w ciągu trzech lat, okazała się słuszna.

Polityka, makro i prognozy cen Bitcoinów

Zapytany, dlaczego jego 250 tys. dolarów za BTC do pierwszego kwartału 2023 r. nie doszło do skutku, Draper zażartował:

„Nie doceniłem wyzwań. W rzekomo wolnym kraju nie spodziewałem się takich przeszkód ze strony biurokracji. Wierzyłem, że wolny kraj naprawdę będzie ucieleśnieniem wolności, umożliwiając rynkom dyktowanie wyników bez ingerencji.”

Draper zauważył: „Skuteczni przywódcy wzmacniają ludzi i pozwalają im wznieść się w górę. Z drugiej strony nieodpowiedni liderzy próbują zarządzać wszystkimi w skali mikro, korzystając ze swojej władzy monetarnej”. Podkreślił, że dziś wyłaniają się obiecująci liderzy.

Jeśli chodzi o nadchodzący halving, VC był dość optymistyczny, jak powiedział:

Inwestującym na giełdzie często zaleca się, aby nie sprzeciwiali się Rezerwie Federalnej. Podobnie w przypadku inwestorów Bitcoin powszechnie sugeruje się, aby nie sprzeciwiać się halvingowi.

Podkreślił, że szok podażowy po halvingu może jeszcze bardziej podnieść cenę BTC.

W nowym rozwiązaniu Arthur Hayes z BitMEX przewidział, że halving Bitcoina w połowie kwietnia doprowadzi do zwiększonej sprzedaży ze względu na przewidywane problemy z płynnością rynku.

Kiedy halving ma miejsce w okresie zmniejszonej dostępności dolara, może to napędzać intensywną sprzedaż kryptowalut.

Tymczasem BTC przedłużyło krótkoterminową konsolidację cen wokół szczytu z poprzedniego cyklu.

Tuż przed nadchodzącym halvingiem rynek utknął w pułapce pomiędzy cenami od 68 300 do 71 500 dolarów. Wielu traderów wahało się przed wykonaniem ruchów ze względu na niepewność związaną z akcją cenową w tym okresie.

2024-04-12 15:19