Nowy tweet założyciela Dogecoin DOGE, BTC, ETH pobudza społeczność kryptowalut

Billy Markus, współtwórca Dogecoin, pierwszej kryptowaluty memowej wprowadzonej na rynek w 2013 roku wraz z Jacksonem Palmerem, wyraził swoje przemyślenia na temat niedawnych zawirowań na rynku w sektorach kryptowalut i akcji za pośrednictwem platformy mediów społecznościowych X (wcześniej znanej jako Twitter).

Markus, znany również jako „Shibetoshi Nakamoto” na X, opublikował zrzut ekranu przedstawiający jego portfel inwestycyjny. Dodał komentarz na temat obecnej sytuacji, co wywołało szeroką reakcję jego oddanych fanów.

Twitter założyciela DOGE dotyczący kryptowalut i S&P 500

Billy Markus opublikował niedawno zdjęcie znacznego spadku wartości swoich największych aktywów. Zdjęcie obejmuje S&P 500, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Dogecoin (DOGE).

Od poniedziałku do wtorku Bitcoin, najbardziej ceniona kryptowaluta na świecie, odnotował spadek o około 5,88%. Spadek ten spowodował spadek jego wartości z 72 370 dolarów do 69 390 dolarów, co spowodowało stratę w wysokości około 2500 dolarów – jak pokazuje wykres Markusa.

Na podanym zrzucie ekranu widać, że Ethereum spada o 135 dolarów, osiągając 3512 dolarów, podczas gdy Dogecoin osiągnął poziom 0,190 dolarów. Kryptowaluty te wraz z indeksem S&P 500 odnotowały znaczny spadek. Korelacja ta wskazuje, że związek pomiędzy wartością aktywów kryptowalutowych a indeksem S&P 500 ponownie się reaktywował.

co to jest

– Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 9 kwietnia 2024 r.

Zrzut ekranu towarzyszący jego tweetowi ukazuje jego złożoną reakcję emocjonalną, obejmującą zaskoczenie, irytację i nutę złości, wywołaną zdjęciem udostępnionym na czerwonym rynku.

Pod jego tweetem kilku jego fanów wyraziło obawy, że utrzymująca się inflacja powoduje znaczne spadki na rynku. Niektórzy kwestionowali rentowność popularnych kryptowalut i opowiadali się za mniej znanymi monetami o minimalnej wartości rynkowej.

Billy Markus sugeruje idealną cenę Bitcoina

Według wcześniejszego raportu U.Today Markus wyraził swoje przemyślenia na temat spadku wartości Bitcoina. Zasugerował przekształcenie wiodącej kryptowaluty w stablecoina. Dodatkowo zalecił za niego stałą cenę – 69 420 dolarów.

Markus wyjaśnił, że wybrał ten konkretny numer, ponieważ jest to „numer mema”. Dodał ze śmiechem: „Memy mają największe znaczenie w naszym wszechświecie”.

Ponieważ Bitcoin przeżywa obecnie wzloty i upadki, świat kryptowalut z niecierpliwością oczekuje nadchodzącego halvingu. Do tego ważnego wydarzenia pozostało zaledwie dziewięć dni.

2024-04-10 11:14