CTO Ripple usuwa kontrowersje wokół XRP i nazewnictwa Ripple

David Schwartz, dyrektor ds. technicznych w Ripple, wyjaśnił utrzymujące się nieporozumienia dotyczące rozróżnienia między XRP i Ripple. Chociaż mają wspólne pochodzenie, te dwa byty są często mylone i błędnie traktowane jako to samo. To błędne przekonanie utrzymywało się przez dłuższy czas w społeczności XRP.

Bill Morgan, lider społeczności i prawnik, poruszył poruszany temat podczas dyskusji, wskazując na błąd na stronie internetowej Australian Crypto Convention, oznaczając XRP jako Ripple. Ten błąd doprowadził do szerszej debaty wśród uczestników, badającej tło pomyłki w nazewnictwie.

David Schwartz, znaczący współtwórca XRP Ledger, a obecnie CTO w Ripple, wyjaśnił, że nazwy niektórych aspektów ich technologii zostały wybrane zanim koncepcje ICO (Initial Coin Offers) i prywatnych blockchainów stały się popularne. Podkreślił, że nie doszło do celowego zamieszania i podjęto kroki w celu rozróżnienia pomiędzy XRP (aktywem cyfrowym) a Ripple (firmą).

„Samotny wybór firmy dotyczący zawłaszczenia terminu „Ripple” z protokołu i sieci na własny użytek spowodował omawiany problem. Patrząc wstecz, decyzja ta wydawała się nierozsądna i miała przewidywalne negatywne konsekwencje.”

— 𝙽 𝙸 𝙺 𝙱 (@nbougalis) 9 kwietnia 2024 r.

Nik Bougalis, były dyrektor ds. inżynierii w Ripple, podzielił się swoją opinią na temat sporu dotyczącego nazewnictwa. Uważał, że kontrowersje powstały w związku z jednostronną decyzją Ripple o brandingu nazwą „Ripple”, która pierwotnie należała do protokołu i sieci. Bougalis skrytykował tę decyzję, argumentując, że negatywne skutki były przewidywalne.

XRP i Ripple mają wspólną przeszłość, zaczynając od „fal”, a następnie przekształciły się w odrębne podmioty. Podczas gdy Ripple koncentrował się na tworzeniu technologii blockchain dla przedsiębiorstw, XRP wyrosło na znaczącą kryptowalutę z własnym, dobrze prosperującym ekosystemem.

2024-04-10 11:23