Monety Solana Meme cierpią najgorzej w wyniku upadku kryptowalut

Wartość rynkowa większości monet memowych na znanych blockchainach, w tym tych znajdujących się w 100 największych kryptowalutach, znacznie spadła. Na przykład negatywnie wpłynęło to na ekosystem otaczający monety memowe Solany, a niektóre z nich odnotowały z dnia na dzień 25% utratę wartości.

Monety memowe Solana (SOL) w kolorze czerwonym; Dotyczy to MEW, MYRO, BONK

Wczoraj grupa monet memowych zbudowanych na blockchainie Solana odczuła największy ciężar pogorszenia koniunktury na rynku kryptowalut. Segment ten odnotował znaczny spadek, wynoszący około 20%, co czyni go najbardziej dotkniętym spośród 225 kategorii wymienionych w zakładce „Kategorie” CoinGecko.

Monety Solana Meme cierpią najgorzej w wyniku upadku kryptowalut

Kategoria „Monety o tematyce kotów” znajdująca się w memach zajmuje szóste miejsce na liście.

Innymi słowy, wartość rynkowa sektora monet memowych Solany spadła o znaczną kwotę, łącznie około 1,5 miliarda dolarów, z powodu obecnego pogorszenia koniunktury na kryptowalutach.

Spośród wielu popularnych monet memów na blockchainie Solana, największą uwagę przykuł ostatnio Cat in a Dogs World (MEW) znacznym spadkiem cen. Konkretnie jego wartość spadła o około 29%.

Myro (MYRO) traci o 24%, a Dogwifhat (WIF) i Bonk (BONK) odnotowują dwucyfrowe straty.

Blockchainy warstwy 1 i CEX wyglądają solidnie w obliczu rozlewu krwi

Łączna wartość wszystkich kryptowalut łącznie spadła o 4,7%. Wśród nich Bitcoin (BTC) spadł o 3%, a Ethereum (ETH) odnotował większą stratę wynoszącą 6%.

Tokeny zarządzające powiązane z ekosystemem Theta, kryptowalutami zorientowanymi na gry i monetami powiązanymi z protokołami wieczystej wymiany i platformami komunikacji międzyłańcuchowej łącznie osiągnęły słabsze wyniki na rynku.

W przypadku licznych spadków w przeszłości to monety i waluty rodzime scentralizowanych giełd oraz głównych walut L1 mają tendencję do utrzymywania się największej siły. (Lub monety i waluty rodzime scentralizowanych giełd oraz głównych walut L1 wykazywały w przeszłości największą siłę we wcześniejszych przypadkach spadków.)

Wczoraj wartość Bitcoina (BTC) gwałtownie spadła z około 71 000 dolarów do poniżej 68 000 dolarów z dwóch głównych przyczyn: niepewności w gospodarce USA i eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie.

2024-04-13 21:24