Cena Cardano spadnie o ponad 13%? Te sygnały powiedzą Ci…

    ADA spadła o 13% w ciągu ostatnich 24 godzin
    Wskaźniki techniczne wskazywały na zbliżający się dalszy spadek cen

Dzisiaj firma Cardano (ADA) przekazała wiadomość o ujawnieniu kamieni milowych w rozwoju, które miały miejsce w marcu. Jednak uwaga nie była całkowicie pozytywna, ponieważ kryptowaluta doświadczyła spadku o około 13%, przyczyniając się do ogólnego spadku rynku i powodując spadek na wykresach cen.

Cardano radzi sobie dobrze od strony deweloperskiej

Z analizy przeprowadzonej przez AMBCrypto na podstawie danych Santiment wynika, że ​​wokół Cardano utrzymuje się stała aktywność deweloperska, na co wskazuje niezmienny trend wzrostowy na wykresie aktywności deweloperów przez cały marzec.

Cena Cardano spadnie o ponad 13%? Te sygnały powiedzą Ci…

Zespół Input Output, który nadzoruje rozwój Cardano, udostępnił niedawno w poście na forum aktualizację dotyczącą swoich osiągnięć w ostatnim miesiącu pierwszego kwartału. Wśród tych osiągnięć znalazło się wydanie węzła Cardano w wersji 8.9.0. Ta nowa aktualizacja była dostarczana z węzłami równorzędnymi Genesis Lite jako część pakietu i naprawiała błąd, który został ponownie certyfikowany w celu zwiększenia ogólnej wydajności.

Aby zwiększyć skalowalność, Mithril wprowadził wersję dystrybucyjną 2408.0, zawierającą aktualizacje dystrybucji stawek i nie tylko. Co więcej, w zeszłym miesiącu nastąpił znaczny wzrost o około 2,3 miliona transakcji w sieci ADA. W marcu na blockchainie Cardano pojawiły się trzy nowe projekty.

Cardano stoi w obliczu gniewu niedźwiedzi

Pod koniec marca Cardano odnotowało umiarkowany spadek wartości, a jego cena spadła do około 0,64 dolara – co stanowi niewielki spadek w porównaniu z początkiem miesiąca. Na nieszczęście dla inwestorów kwiecień nie przyniósł pozytywnych zmian cenowych; zamiast tego token odnotował znaczny spadek o około 13% w ciągu jednego dnia.

Na podstawie informacji z CoinMarketCap, obecnie ADA wyceniana jest na 0,5071 dolara, a jej wartość rynkowa przekracza 18 miliardów dolarów, co plasuje ją na 10. miejscu wśród największych kryptowalut. Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że cena ADA może spaść w kwietniu, ponieważ różne wskaźniki wskazują na tendencję spadkową.

Na podstawie danych Santiment odkryliśmy, że współczynnik MVRV Cardano odnotował znaczny spadek, obecnie wynoszący -18%. Co więcej, nastroje wobec ADA stawały się coraz bardziej negatywne, na co wskazywał spadek nastrojów ważonych w dniu 12 kwietnia. Dodatkowo, wskaźnik NVT dla Cardano gwałtownie wzrósł. Gdy wskaźnik ten gwałtownie rośnie, zazwyczaj oznacza to, że dany składnik aktywów jest zawyżony, co może prowadzić do potencjalnego spadku ceny w najbliższej przyszłości.

Cena Cardano spadnie o ponad 13%? Te sygnały powiedzą Ci…

Przeczytaj prognozę cen Cardano [ADA] na lata 2024–25

Po przeanalizowaniu dziennego wykresu cen Cardano szukaliśmy oznak ze wskaźników technicznych, które sugerowałyby możliwy spadek cen. Średnia ruchoma rozbieżność konwergencji (MACD) ADA pokazała silny sygnał niedźwiedzi na rynku.

12 kwietnia przepływ pieniędzy Chaikin (CMF) doświadczył znacznego spadku. To, w połączeniu z sygnałami innych wskaźników technicznych, sugerowało, że sprzedający mieli przewagę i że inwestorzy mogą spodziewać się spadku wartości ADA w najbliższej przyszłości.

Cena Cardano spadnie o ponad 13%? Te sygnały powiedzą Ci…

2024-04-13 21:11