Exec – prognoza Bitcoina po halvingu może sprawić, że cena BTC osiągnie 200 tys. dolarów

    Halfving Bitcoina w 2024 r. podsyca obecnie podzielone nastroje
    Anthony Scaramucci wierzy w krzywą adopcji i potencjał BTC jako głównego nurtu aktywów

Długo oczekiwany halving Bitcoina w 2024 r. jest już nieuchronny – to „dzień D”. Niektórzy są zachwyceni, inni dzielą się na dwie grupy: tych, którzy spodziewają się znacznych spadków cen i tych, którzy wierzą w potencjalny wzrost nawet dziesięciokrotny w stosunku do obecnej wartości.

Mniej więcej w ciągu ostatniego tygodnia opinie na temat Bitcoina znacznie się różniły ze względu na zmienne wahania cen na rynku. Obecnie Bitcoin jest wart ponad 62 000 dolarów, ale wartość ta spadła poniżej 60 000 dolarów zaledwie sześć godzin przed tą wyceną, co jest spowodowane konfliktami geopolitycznymi pomiędzy Izraelem a Iranem.

Jednak poza ruchem cen pozostaje pytanie – czy Bitcoin jest bezpieczną przystanią?

Zwyżkowy punkt widzenia Anthony’ego Scaramucciego

W niedawnej rozmowie z CNBC Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital, przedstawił spostrzeżenia na temat nietypowych wahań cen Bitcoina.

„Bitcoin znajduje się na krzywej adopcji.”

On dodał,

„Zabezpieczenie przed inflacją lub magazyn wartości, który reklamują inni, nie będzie dla Ciebie oczywisty, dopóki nie powstanie baza użytkowników przekraczająca miliard. W związku z tym na razie będzie znacznie bardziej zmienna.”

Z tego punktu widzenia Scaramucci zaproponował, że postrzeganie Bitcoina jako ryzykownej inwestycji lub aktywa bezpiecznej przystani pozostanie niejasne, dopóki nie zyska szerszej akceptacji na rynku.

Oczekiwania dotyczące podaży i popytu na Bitcoina

Zgodnie z przewidywaniami halving Bitcoina doprowadził do sprzecznych poglądów na temat jego wpływu na podaż i popyt. Wbrew panującemu założeniu o zwiększonej presji sprzedaży, górnicy zamiast tego zmniejszają ilość Bitcoinów wystawianych na sprzedaż. Ten nieoczekiwany obrót wydarzeń może potencjalnie doprowadzić do krótkoterminowego wzrostu cen, zaprzeczając obiegowej opinii i dodając intrygujący zwrot do historii halvingu.

Według analizy ChartBTC informacje historyczne pokazują, że cena Bitcoina zazwyczaj rosła po poprzednich halvingach.

Exec – prognoza Bitcoina po halvingu może sprawić, że cena BTC osiągnie 200 tys. dolarów

W niedawnej rozmowie z CNBC podobne uwagi poczynił Anthony Pompliano, założyciel i partner w Pomp Investments.

„Zignoruj ​​​​odgłosy krótkoterminowych ruchów cen.”

Pomimo krytyki ze strony takich postaci jak Peter Schiff, popularność i optymizm Bitcoina wśród jego zwolenników prawdopodobnie się utrzymają.

„Przez ostatni tydzień zwolennicy Bitcoina wyjaśniali jego sobotni spadek. Argumentowali, że skoro inne rynki finansowe zostały zamknięte, Bitcoin był jedynym aktywem dostępnym do sprzedaży. Jednak biorąc pod uwagę, że wszystkie rynki obecnie działają, Bitcoin doświadcza kolejnego znaczącego spadku, pozostawiając zwolenników Bitcoina bez ważnych uzasadnień.”

Perspektywy Bitcoina na przyszłość

Podsumowując, Scaramucci przewiduje, że Bitcoin zyska powszechną akceptację jako regularne aktywo inwestycyjne, potencjalnie nawet przewyższając obecną wartość rynkową złota.

Innymi słowy, pomimo uznania wpływu wydarzeń krótkoterminowych, takich jak wojny, na cenę Bitcoina, pozostał optymistą co do jego przyszłego wzrostu w dłuższej perspektywie.

„Cena Bitcoina może osiągnąć około 200 tys. dolarów.”

2024-04-19 10:47