Dyrektor generalny Ripple o prognozie 5 bilionów dolarów: „Nie przewidziałem tego”

W wywiadzie dla Fox Business dyrektor generalny Ripple Brad Garlinghouse wyraził przekonanie, że jego szacunki dotyczące rynku kryptowalut o wartości 5 bilionów dolarów mogą być konserwatywne.

Podczas rozmowy powiedział Marii Bartiromo, że być może nie docenił sytuacji.

Pomimo znacznego spadku ceny Bitcoina w ostatnim tygodniu, szef Ripple pozostaje optymistą. Wierzy, że rosnące fundusze ETF i zbliżający się halving zapewnią Bitcoinowi pozytywną dynamikę.

Lider Ripple uważa, że ​​tendencja ta się utrzyma z kilku powodów: po pierwsze, ze względu na niedawno zatwierdzone fundusze ETF; po drugie, ze względu na zbliżający się halving.

Według najnowszego raportu U.Today Garlinghouse podzielił się z CNBC swoją optymistyczną opinią, że wartość rynku ETF może w tym roku osiągnąć 5 bilionów dolarów. W niedawnym wywiadzie rozwinął swoją pewną prognozę: „Dynamika rynku podwyższa tę liczbę. Istnieje wiele przyczyn malejącej podaży… Jednocześnie rośnie popyt, a fundusze ETF w znaczący sposób przyczyniają się do tego trendu Ludzie zaczynają przyznawać, że kryptowaluty należą do ich portfeli jako klasa aktywów.”

W wywiadzie zakwestionował stwierdzenie senator Elizabeth Warren, że tylko osoby pozbawione skrupułów korzystają z kryptowalut, stwierdzając zamiast tego, że jest to niedokładny obraz. Opowiadał się za polityką kryptowalutową, która promuje innowacyjność i przestrzeganie przepisów obowiązujących w Stanach Zjednoczonych. Jego zdaniem kwestia ta powinna przekraczać granice partyzanckie.

Jednocześnie podtrzymuje pogląd, że najnowsza inicjatywa Rippe dotycząca stablecoina może znacząco zyskać na XRP, zaprzeczając krytykom, którzy twierdzili, że firma porzuciła swoją kontrowersyjną kryptowalutę.

2024-04-19 10:51