Ethereum: co „tygodniowe maksimum” w wysokości 59 milionów dolarów oznaczało dla inwestorów zajmujących pozycję długą na ETH

    Cena ETH na krótko spadła, a 9 kwietnia altcoin został wyceniony na 3470 dolarów
    Spadek cen spowodował wzrost liczby długich likwidacji

Według danych Coinglass, długie likwidacje Ethereum [ETH] zakończyły sesję giełdową w dniu 9 kwietnia na tygodniowym maksimum wynoszącym 59 milionów dolarów. Stało się tak pomimo niedawnej zmienności ceny altcoina. W rzeczywistości, według CoinMarketCap, w momencie publikacji prasy cena ETH wynosiła nieco poniżej 3550 dolarów.

Ethereum: co „tygodniowe maksimum” w wysokości 59 milionów dolarów oznaczało dla inwestorów zajmujących pozycję długą na ETH

Mówiąc prościej, likwidacja instrumentów pochodnych ma miejsce, gdy inwestor jest zmuszony sprzedać swoją pozycję z powodu braku środków, aby ją utrzymać otwartą. Dzieje się tak, gdy wartość instrumentu bazowego znacznie spada w przypadku osób posiadających długie pozycje, powodując ich wypchnięcie z rynku wbrew ich woli.

9 kwietnia na ETH nastąpił znaczny wzrost liczby likwidowanych długich pozycji w związku ze spadkiem ceny w trakcie handlu śróddziennego. Kryptowaluta chwilowo spadła poniżej 3500 dolarów, ale zdołała odrobić straty i zakończyć dzień na poziomie 3505 dolarów.

Po tym wydarzeniu osoby na rynku kontraktów terminowych, które obstawiły wzrost ceny Ethereum, poniosły znaczne straty, gdy wartość kryptowaluty spadła do rekordowo niskiego poziomu 3470 dolarów. Z drugiej strony, krótka sprzedaż odnotowała straty w wysokości około 7 milionów dolarów z powodu tych wahań cen.

Byki próbują wyprzeć niedźwiedzie

W ciągu poprzedniego tygodnia wzrost cen Ethereum wpisuje się w szerszy trend wzrostowy na rynku kryptowalut. Wartość globalnego rynku kryptowalut wzrosła w tym okresie o około 4%.

Na wykresie 1-dniowym mocne notowania ETH uwypukliły powrót optymistycznych nastrojów wśród inwestorów.

Przeczytaj prognozę cen Ethereum (ETH) na lata 2024–25

Odkąd 8 kwietnia rozpoczął się odczyt Indeksu Elder-Ray na monecie, wszystkie wartości są dodatnie. Wskaźnik ten oznacza równowagę pomiędzy kupującymi i sprzedającymi na rynku. Pozytywny wskaźnik sugeruje, że siła nabywcza jest silniejsza niż presja sprzedaży na rynku.

8 kwietnia linia MACD Ethereum (reprezentowana przez niebieską linię) przekroczyła linię Signal (pomarańczową) i obecnie znajduje się powyżej poziomu zera.

Ethereum: co „tygodniowe maksimum” w wysokości 59 milionów dolarów oznaczało dla inwestorów zajmujących pozycję długą na ETH

Na tego rodzaju skrzyżowaniu inwestorzy odbierają to jako zwyżkowy znak, ponieważ pokazuje, że krótkoterminowa średnia altcoina nabiera tempa. W porównaniu ze średnią długoterminową oznacza to zmianę dynamiki. Zasadniczo inwestorzy postrzegają to jako sygnał do kupna lub krótkiej sprzedaży.

2024-04-10 12:39