ETF BlackRock na Bitcoin wkrótce przebije kamień milowy po 69-dniowej passie napływów

Należący do BlackRock Bitcoin ETF, IBIT, zbliża się do godnego uwagi osiągnięcia, odnotowując 69. dzień z rzędu wpływów. Ten wyczyn plasuje IBIT o krok od dołączenia do elitarnej 10 najlepszych funduszy ETF z najdłuższymi dziennymi seriami napływów, obecnie dzielących to wyróżnienie z JETS, amerykańskim funduszem ETF Global Jets.

Eric Balchunas, uznany autorytet w dziedzinie ETF w Bloomberg, uważnie śledzi imponującą tendencję wzrostową IBIT, uznając ją za godną odnotowania.

Na rynku, na którym ważne jest zachowanie spójności, wyjątkowa wydajność IBIT wyróżnia go. W przeciwieństwie do innych wiodących konkurentów w najdłuższej dziennej passie wpływów, IBIT jest samotnym przedstawicielem powstającej kategorii Bitcoin ETF. Podczas gdy tradycyjne fundusze ETF zajmują większość czołowych miejsc, włączenie IBIT podkreśla rosnące zainteresowanie instytucjonalnych aktywami cyfrowymi.

Trwający napływ $IBIT trwa obecnie 69 kolejnych dni. Już tylko jeden dzień dołączy do 10 najdłuższych takich biegów i pobije passę $JETS. Byłoby całkiem zabawnie, gdyby ta passa zakończyła się jutro! – @thetrinianalyst (w tej wersji starano się zachować oryginalny ton i znaczenie, używając prostszych struktur zdań i bardziej naturalnego sformułowania.)

— Eric Balchunas (@EricBalchunas) 22 kwietnia 2024 r.

Zdjęcie zamieszczone w poście podkreśla rosnącą pozycję IBIT w rankingach, o czym świadczy wykres Najdłuższej Dziennej Strefy Napływów, pokazujący konsekwentne dodawanie środków inwestorów. Obecnie JEPI US Equity zajmuje wiodącą pozycję, mogąc poszczycić się niezwykłą passą 160 kolejnych dni z największymi dziennymi wpływami, co stwarza trudny do naśladowania standard dla funduszu ETF Bitcoin firmy BlackRock.

Bitcoinowe ETF-y robią liczby

W ciągu ostatnich 69 dni IBIT odnotował znaczny wzrost inwestycji o wartości 17,58 miliarda dolarów. Napływ ten doprowadził do zgromadzenia około 273,6 miliona BTC, co świadczy o silnej wierze inwestorów w ETF i większy sektor kryptowalut.

W miarę jak IBIT zbliża się do wejścia do elitarnego grona 10 najlepszych kryptowalut, w sektorze Bitcoin ETF narasta podekscytowanie. Niezależnie od tego, czy IBIT wzrośnie, czy doświadczy spadku, proces ten podkreśla intrygującą interakcję pomiędzy konwencjonalnymi finansami a zmiennym światem kryptowalut.

2024-04-22 17:54