Cardano (ADA) gwałtownie rośnie o 500% w przepływach funduszy, gdy byki przejmują kontrolę

Według najnowszego ujawnienia CoinShares, Cardano (ADA) stało się wiodącym graczem na rynku kryptowalut z imponującym wzrostem napływu inwestycji o 500% w ciągu ostatniego tygodnia. Raport na temat produktów inwestycyjnych w kryptowaluty ujawnił, że wartość inwestycji powiązanych z Cardano osiągnęła imponujący kamień milowy w wysokości 1 miliona dolarów, co wskazuje na zauważalną zmianę nastawienia inwestorów do 10. największego aktywa cyfrowego pod względem kapitalizacji rynkowej.

Po długim okresie braku aktywności, podczas którego inwestycje w produkty powiązane z Cardano nie odnotowały żadnych zmian w ciągu ostatniego tygodnia i nie zgłoszono żadnych wpływów ani wypływów, nastąpił nagły wzrost finansowania. Ten wzrost jest szczególnie godny uwagi, ponieważ zaledwie dwa tygodnie temu, mniej więcej na początku kwietnia, Cardano Exchange Traded Products (ETP) przyciągnęło niewielką inwestycję o wartości około 200 000 dolarów.

Cardano (ADA) gwałtownie rośnie o 500% w przepływach funduszy, gdy byki przejmują kontrolę

Począwszy od 2024 r. w produkty powiązane z Cardano zainwestowano kwotę 7 milionów dolarów. To uczyniło token ADA znaczącym graczem wśród wiodących altcoinów. Pomimo ostrej konkurencji ze strony monet takich jak Solana (SOL) i Binance Coin (BNB), Cardano nadal utrzymuje się na rynku.

Rynek produktów giełdowych (ETP) Cardano oferuje bogaty wybór możliwości inwestycyjnych od znanych dostawców, takich jak 21Shares, WisdomTree, CoinShares i ETC Group. Ta różnorodność świadczy o rosnącym zainteresowaniu Cardano zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

W ostatnich tygodniach miały miejsce kolejne wypłaty z inwestycji w aktywa cyfrowe na łączną kwotę 206 milionów dolarów. To, wraz ze spadkiem wolumenu obrotu produktami giełdowymi (ETP), wskazuje na malejące zainteresowanie inwestorów.

Uważa się, że za tym stłumionym nastrojem na rynku może leżeć niepewność co do stanowiska Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Przekonanie, że stopy utrzymają się na wysokim poziomie przez dłuższy czas, może zniechęcać inwestorów do większego entuzjazmu.

2024-04-22 17:22