Były dyrektor generalny Binance dzieli się gorącym podejściem do halvingu Bitcoina

Changpeng Zhao, znany również jako CZ i założyciel największej giełdy kryptowalut, niedawno ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego, ale na Twitterze lub X odpowiedział na istotne zapytanie dotyczące nadchodzącego halvingu Bitcoina. Ten ważny kamień milowy dla użytkowników kryptowalut ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu.

Wyczekiwana jest nadchodząca redukcja nowych bitcoinów tworzonych przy każdym wydobytym bloku. Spadek ten sprawi, że bitcoin będzie jeszcze bardziej rzadki, co jeszcze bardziej zwiększy jego wartość jako wiodącej kryptowaluty na świecie.

CZ publikuje ważny post dotyczący halvingu Bitcoina

W październiku ubiegłego roku Changpeng Zhao (CZ) ogłosił na Twitterze, że Binance wkrótce będzie miało dedykowaną stronę dla wydarzenia związanego z halvingiem Bitcoina. W swoich ostatnich tweetach CZ wyraził przekonanie, że około rok po halvingu cena Bitcoina ma tendencję do znacznego wzrostu do nowych poziomów. Przestrzegł jednak, że wzrost ten nie nastąpi z dnia na dzień i może pojawić się wiele pytań, dlaczego.

W oparciu o swoje wcześniejsze obserwacje z ostatnich trzech halvingów Bitcoina, CZ złożył oświadczenie w poście. Podkreślił jednak, że nie ma możliwości przewidywania przyszłych wydarzeń i tym samym wstrzymał się od udostępniania jakichkolwiek prognoz cen Bitcoina.

W niedawnym poście na Twitterze/X Zhao wyjaśnił, że ktoś zapytał go na platformie, czy halving Bitcoina jest podobny do podziału akcji. Na to pytanie odpowiedział prostym „nie”. Według CZ częstotliwość takich zapytań, które ujawniają brak zrozumienia podstawowych zasad mechanizmu halvingu Bitcoina, podkreśla fakt, że „wciąż się uczymy”.

Osoba zapytała, czy koncepcja halvingu Bitcoina jest podobna do podziału akcji. Jednak jeszcze nie osiągnęliśmy w pełni tego etapu. (Moja odpowiedź brzmi: nie)
— CZ BNB (@cz_binance) 19 kwietnia 2024 r

Halving Bitcoina i „świeca Omega”

Eksperci tacy jak Samson Mow i Anthony Pompliano przewidują, że nadchodzący halving Bitcoina znacznie podniesie jego cenę ze względu na spadek liczby nowych Bitcoinów wprowadzanych do obiegu. Eksperci ci określają to zmniejszenie stopy podaży jako „szok podażowy”.

Po zatwierdzeniu funduszy ETF Bitcoin w połowie stycznia nastąpił zaskakujący wzrost popytu na Bitcoin. Te fundusze ETF szybko zgromadziły duże ilości Bitcoinów, przekraczając dzienną produkcję nowych monet przez górników.

Po zakłóceniu podaży i popytu po halvingu Bitcoina Samson Mow przewidział w tegorocznym tweecie, że kryptowaluta może wytworzyć coś, co nazwał „świecą Omega”, potencjalnie podnosząc cenę do 1 miliona dolarów.

Obecnie Bitcoiny są kupowane i sprzedawane po cenie około 64 621 dolarów po dużym wzroście ceny wskazywanym przez zieloną świecę godzinową na wykresie.

Sorry. No data so far.

2024-04-19 11:08