Dyrektor ds. technicznych Ripple: „Nie muszę dalej pracować w Ripple”

David Schwartz, dyrektor techniczny Ripple, podzielił się niedawno kilkoma kluczowymi spostrzeżeniami na temat siebie i swojej roli w Ripple, wiodącej firmie blockchain, w postach na swoim koncie w mediach społecznościowych X/Twitter.

Oto, co skłoniłoby Schwartza do opuszczenia Ripple

Schwartz, powszechnie nazywany @JoelKatz na X/Twitterze, udostępnił obszerny tweet, w którym szczegółowo opisuje, jak został dyrektorem ds. technologii w Ripple. Chris Larsen, współzałożyciel i były dyrektor generalny Ripple, skontaktował się z nim i wystosował zaproszenie ze względu na niezachwianą lojalność Schwartza.

„Schwartz podkreślił, że jest lojalny wobec Ripple i jej zespołu kierowniczego, a nie tylko osobiście wobec Chrisa Larsena”.

Dawno temu Chris Larsen i ja rozmawialiśmy. Wspomniał, że pragnie, abym dołączył do zarządu Ripple ze względu na moją lojalność. Początkowo zakładałam, że oznacza to bycie lojalnym wobec niego osobiście. W odpowiedzi zapewniłem go, że pozostanę lojalny, dopóki będę uważał, że jest najlepszą osobą do przewodzenia Ripple’owi, biorąc pod uwagę jego racjonalność i inne kwalifikacje.

— David „JoelKatz” Schwartz (@JoelKatz) 18 kwietnia 2024 r.

Obecnie Schwartz wspomniał, że posiada znaczną ilość akcji Ripple, co może wyjaśniać, dlaczego ujawnił również, że nie musi już być zatrudniony przez Ripple. W związku z tym planuje zrezygnować ze swojej znaczącej roli w firmie, „kiedy przestanie ona być dla niego przyjemna”.

Schwartz nie jest jeszcze miliarderem i żałuje, że wybrał akcje Ripple zamiast XRP

Jeśli chodzi o lojalność innych, Schwartz przyznał, że nie wymaga jej od ludzi, jeśli uważają, że na nią nie zasługuje. Zauważył, że jego najbardziej krytyczni przeciwnicy nawet to przyznają, sugerując, że niektórzy mogą go krytykować właśnie z tego powodu, choć być może nieświadomie.

Pomimo posiadania znacznej liczby akcji Ripple jako CTO, niedawno oświadczył na Twitterze, że nie zgromadził jeszcze majątku wartego miliard dolarów.

Wcześniej, według wiadomości U.Today, Schwartz posiadał 2% udziałów w akcjach Ripple. Jednak ostatnio przyznał, że jego decyzja o wyborze akcji zamiast XRP była posunięciem godnym pożałowania. Z kolei trio, które zainicjowało Ripple – Arthur Britto, Jed McCaleb i Chris Larsen – zdecydowało się zamiast tego otrzymać około 20 miliardów XRP każdy.

W 2020 roku SEC złożyła pozew przeciwko Ripple, zarzucając firmie i jej kadrze kierowniczej najwyższego szczebla, Larsenowi i Garlinghouseowi, sprzedaż XRP jako niezarejestrowanych papierów wartościowych inwestorom instytucjonalnym. Jednak SEC oddaliła później zarzuty przeciwko Larsenowi i Garlinghouseowi, ale nie przeciwko samemu Ripple.

2024-04-19 15:23