Duża 10% podwyżka cen PEPE – oto jeden z powodów, dla których warto podziękować Dogecoinowi

    PEPE wzrósł o 10% na wieść o wejściu na giełdę, ale wkrótce potem spadł.
    Decyzja o umieszczeniu PEPE na giełdzie jest następstwem wiadomości o zbliżającym się wprowadzeniu kontraktów terminowych DOGE na Coinbase.

Wieczorem 11 kwietnia token Pepe z motywem żaby odnotował znaczny wzrost wartości w godzinach handlu w USA. Ten wzrost wydawał się być powiązany z ogłoszeniem notowania spółki na międzynarodowej giełdzie Coinbase.

PEPE wchodzi na platformę namiotową

W ciągu pięciu godzin od ogłoszenia na Reddicie w poście X cena memecoina, czwartego co do wielkości, wzrosła o 10%, osiągając wartość 0,000075 USD. Jednak ze względu na realizację zysków jego cena nieznacznie spadła i obecnie wynosi 0,000071 USD.

Zainteresowane strony, Coinbase International Exchange rozszerza swoje możliwości handlu kontraktami futures na użytkowników instytucjonalnych zamieszkałych na zatwierdzonych terytoriach poza Stanami Zjednoczonymi. Od 18 kwietnia od godziny 9:30 czasu UTC można rozpocząć handel kontraktami perpetual futures na PEPE.

Godnym uwagi kamieniem milowym dla wielomiliardowego tokena o wartości rynkowej, PEPE, został osiągnięty, gdy został on wystawiony na renomowanej platformie transakcyjnej. W styczniu 2024 r. podczas szaleństwa na memecoiny wartość PEPE osiągnęła najwyższy w historii poziom 0,00001 dolara i od tego czasu odnotowała znaczny wzrost, zwiększając swoją wartość ponad 5-krotnie.

Rynek kontraktów terminowych PEPE rozwija się

Na rynku instrumentów pochodnych po rajdzie panowało duże podekscytowanie i oczekiwanie, co skłoniło traderów do rozważenia potencjalnych zmian cen.

Na podstawie analizy statystyk Coinglass przeprowadzonej przez AMBCrypto wynika, że ​​otwarte zainteresowanie kontraktami futures na PEPE wzrosło o zdumiewające 322% w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i obecnie wynosi około 76 milionów dolarów.

Duża 10% podwyżka cen PEPE – oto jeden z powodów, dla których warto podziękować Dogecoinowi

Większość traderów obstawiała spadek ceny w oparciu o aktualny stosunek pozycji długich do krótkich wynoszący poniżej 1.

Memecoiny wchodzą do głównego nurtu

Decyzja o umieszczeniu PEPE na giełdzie zapadła kilka godzin po ogłoszeniu przez Coinbase zbliżającego się wprowadzenia na rynek produktów futures powiązanych z Dogecoinem [DOGE], pierwszą i największą memecoiną na rynku, po uzyskaniu zgody amerykańskiego organu regulacyjnego ds. kontraktów futures.

Przeczytaj prognozę cen PEPE na lata 2024–25

W wiodącym kręgu światowego rynku finansowego podejście do memecoinów uległo istotnej zmianie w następstwie tych postępów, wcześniej wyrażając ostrożność w stosunku do ich pojawienia się.

Zdaniem twórców PEPE nie oferuje żadnej użytecznej funkcji ani nie obiecuje korzyści finansowych.

2024-04-13 00:07