Dogecoin (DOGE) w kolorze zielonym po nowym poście Elona Muska

Dogecoin (DOGE), wiodąca kryptowaluta memowa, odnotowała wzrost ceny o ponad 4% po najnowszym humorystycznym poście Elona Muska na ten temat na Twitterze.

Musk opowiedział wersję dobrze znanego humoru „Biggus Dickus” z filmu Monty Pythona z 1979 r. „Życie Briana Monty Pythona”.

Miliarder porównał media głównego nurtu do żołnierzy w komedii historycznej, powstrzymując się od chichotu, gdy donoszą o wzroście memu coina na listę 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej.

Gwałtowny wzrost cen spowodowany wpływem Elona Muska na media społecznościowe nie trwał długo, co sugeruje, że jego siła w mediach społecznościowych może słabnąć.

Przedsiębiorca o kontrowersyjnej reputacji znacząco przyczynił się do wzrostu popularności Dogecoina i wywołania ogromnego wzrostu wartości w 2021 roku. W rezultacie Dogecoin wspiął się na czwartą pozycję wśród kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej i osiągnął imponującą wycenę na ponad 85 miliardów dolarów. Niemniej jednak wartość monety memowej znacznie spadła po występie Elona Muska w SNL w maju 2021 r.

Chociaż spadła o ponad 78% od swojej maksymalnej wartości i obecnie posiada kapitalizację rynkową wynoszącą zaledwie 22,1 miliarda dolarów, nadal zajmuje dziesiątą co do wielkości kryptowalutę.

Nowy przypadek użycia Dogecoina?

Jednocześnie Musk ogłosił, że nowi użytkownicy X będą musieli uiścić „skromną opłatę”, aby móc publikować, polubić i zapisywać nowe treści.

Przedsiębiorca twierdzi, że to jedyny sposób na poradzenie sobie z „bezlitosnym atakiem botów”.

Musk argumentuje, że współczesne technologie sztucznej inteligencji umożliwiają botom ominięcie przepisów, co utrudnia mu radzenie sobie z nimi.

Wielu użytkowników Dogecoina zaproponowało pomysł wykorzystania tej kryptowaluty za wynagrodzeniem podczas publikowania treści na platformach mediów społecznościowych.

2024-04-15 22:59