„Przestań nazywać to wersją beta…” Co sprawia, że ​​inwestorzy Solany są podekscytowani kwotą 500 dolarów?

  • Solana będzie poddawana ciągłym ulepszeniom i przejściu z wersji „beta” do „ostatecznej”.
  • Obserwatorzy rynku mają różne ceny docelowe od 500 do 1000 dolarów.

15 kwietnia był dniem, w którym Solana (SOL) zastosowała aktualizację mającą na celu złagodzenie przeciążenia sieci. Warto zauważyć, że to ulepszenie zostało uwzględnione w ustalonym wcześniej harmonogramie dla walidatorów przygotowujących sieć główną do przejścia z wersji „beta” do wersji ostatecznej.

Oczekuje się, że następna wersja klienta walidatora Agave (2.0) zostanie wydana na początku lipca, wraz z innymi ulepszeniami.

Dla niewtajemniczonych walidatorzy nadzorują działania Solany i uwierzytelniają („zatwierdzają”) bloki, utrzymując bezpieczeństwo sieci.

Zapytany o harmonogram pełnego przejścia Solany z fazy beta, współzałożyciel Anatolij Yakavenko powiedział:

„Możesz przestać nazywać tę wersję wersją beta, gdy tylko uzyskamy możliwość działania pełnego węzła Firedancer w sieci głównej. W tym momencie wyeliminujemy wszystkie luki w zabezpieczeniach związane z awariami jednopunktowymi.”

W głównej sieci Solana Agave jest obecnie wiodącym klientem walidacyjnym, podobnie jak Geth funkcjonuje jako główny klient w ekosystemie sieci Ethereum [ETH].

Firedancer, podobnie jak różni klienci walidatorów Ethereum, służy jako alternatywny wybór dla klientów walidatorów Solana, zmniejszając potencjalne ryzyko wynikające ze zbytniego polegania na pojedynczym punkcie awarii.

Jak będzie wyceniona aktualizacja Solany?

Wartość Solany (SOL) znacznie wzrosła w związku ze wzrostem aktywności memów w ostatnim kwartale. Jest prawdopodobne, że ponownie zaobserwujemy podobny trend.

W ostatni weekend nastąpił znaczny spadek na rynku, który dotknął wiele kryptowalut, w tym Dogwifhat (WIF), który pochodzi z Solany. Co zaskakujące, Dogwifhat mocno odbił się 14 kwietnia, osiągając wzrost o 31%. Może to być oznaką szerszego ożywienia na rynku monet memowych i potencjalnie także Solany.

Arthur Hayes, założyciel BitMEX, wyraził optymizm w stosunku do Solany po jej ożywieniu po niedawnym pogorszeniu koniunktury na rynku w weekend. Poinformował o tym publicznie.

„To był spadek. Teraz zrywamy. Co kupujemy w ramach odbicia, kochanie?”

Jednak anonimowo znany zwolennik kryptowalut Ansem wyraził wielki optymizm, przewidując cenę Solany (SOL) na poziomie 1000 dolarów po zakończeniu trwającej hossy.

Przy dużym stopniu pewności możesz utrzymać tę transakcję do końca cyklu bez konieczności dokonywania kolejnych.

Warto zauważyć, że Mike Novogratz z Galaxy Digital wyraził pogląd, że w idealnych okolicznościach Solana (SOL) może nie osiągnąć nawet połowy przewidywanej ceny Asimova (500 dolarów).

„Czy możliwe jest, aby cena Solany osiągnęła 300, 400, a nawet 500 dolarów? Tak, jest to możliwe. Jednak aby tak się stało, musi spełnić się wiele korzystnych warunków.”

Godny uwagi zakup znacznej części tokenów Solana firmy FTX przez Galaxies był objęty obniżoną ceną.

Pomimo niejasności co do tego, czy komentarz Novogratz „wiele musi pójść dobrze” dotyczył modernizacji sieci Solany, modernizacja może zostać pozytywnie odzwierciedlona na rynku, jeśli nadejdzie korzystny czas dla SOL.

W tym czasie cena SOL oscylowała wokół 152 dolarów, ale w ciągu ostatniego tygodnia spadła o 15%. Niemniej jednak 130 dolarów stanowi istotny punkt odniesienia dla byków chcących osiągnąć zyski w najbliższej przyszłości.

2024-04-16 00:07