Chainlink: Sprawdzanie 20% spadku LINK przy 4-krotnym wzroście opłat

    Miesięczne przychody z opłat CCIP wzrosły w zeszłym miesiącu czterokrotnie.
    LINK spadł o 20% w ciągu ostatniego miesiąca.

W roku 2023 protokół interoperacyjności międzyłańcuchowej (CCIP) firmy Chainlink odnotował stosunkowo niewielką aktywność. Jednakże w roku 2024 nastąpił znaczny wzrost wykorzystania sieci i przychodów z opłat na rzecz CCIP.

CCIP widzi wzrost popytu w hossie

Jak wynika z obserwacji AMBCrypto za pośrednictwem Dune Analytics, w marcu miesięczny dochód z opłat wzrósł do zdumiewającej kwoty 258 170 dolarów, co stanowi znaczny 4-krotny wzrost w porównaniu z kwotą z lutego. Na chwilę obecną opłaty zgromadzone w kwietniu przekroczyły 52 000 dolarów, przekraczając miesięczne przychody odnotowane w styczniu.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpił znaczny wzrost ogólnej liczby żądań korzystających z tego protokołu, co podkreśla jego rosnącą popularność w społeczności Web3.

Jeśli jesteś zaintrygowany, CCIP reprezentuje ogólnoświatowy protokół ułatwiający wymianę danych i tokenów pomiędzy różnymi łańcuchami bloków. Wyobraź sobie to jako sprawnie działające złącze łączące ze sobą różne sieci.

W 2023 roku ścieżka wzrostu była kontynuowana w stabilnym tempie, co prawdopodobnie wynikało z pesymistycznych trendów rynkowych. Jednakże w miarę jak obecna hossa nabrała tempa, wzrósł popyt na podstawowy produkt Chainlink.

Dlaczego LINK poszedł w inną stronę?

Chociaż więcej organizacji przyjęło CCIP (Collaborative Cross-Chain Interoperability Protocol), rozwój ten nie wpłynął znacząco na cenę LINK, natywnego tokena ekosystemu. W rzeczywistości LINK odnotował spadek o prawie 20% w ciągu ostatniego miesiąca, jak wynika z danych z CoinMarketCap. Wartość rynkowa kryptowaluty przekracza 10 miliardów dolarów.

W rzeczywistości rozsądne jest założenie, że opłaty CCIP nie przynoszą korzyści właścicielom tokenów; zamiast tego opłaty te pobierane są wyłącznie przez węzły obsługujące sieć.

Po tym stwierdzeniu nasza analiza danych historycznych wykazała, że ​​LINK odnotował 16% wzrost po uruchomieniu CCIP w sieci głównej w lipcu ubiegłego roku.

W IV kwartale 2023 roku na kontrakcie CCIP zaobserwowano zauważalny spadek aktywności. Co zaskakujące, wartość Chainlink prawie się podwoiła w tym okresie. Sytuacja ta wskazywała na odwrotną zależność między nimi.

Chainlink: Sprawdzanie 20% spadku LINK przy 4-krotnym wzroście opłat

Realistyczna czy nie, oto kapitalizacja rynkowa LINK w przeliczeniu na BTC

W przeciwieństwie do większości monet na większym rynku, które odnotowały wzrost w zeszłym miesiącu, LINK osiągnął słabsze wyniki i można je określić jako pozostające w tyle.

Aktywność handlowa LINK była stosunkowo niska, co sugeruje spadek popytu na aktywa.

2024-04-11 10:15