Autor „Bogaty ojciec, biedny ojciec”: Cena Bitcoina (BTC) osiągnie 2,3 miliona dolarów

Robert Kiyosaki, autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, zgodził się z optymistyczną prognozą Cathie Wood dotyczącą cen nieokreślonych aktywów, którą udostępniła na platformie mediów społecznościowych X.

Ark przewidział, że największa kryptowaluta może wzrosnąć do 2,3 miliona dolarów na podstawie ustaleń zawartych w corocznym raporcie „Big Ideas”. Przy szacunkowej globalnej bazie inwestycyjnej wynoszącej około 250 bilionów dolarów, wymagałoby to alokacji 19,4% na sztandarową kryptowalutę, aby osiągnęła tę cenę.

Według raportu U.Today Wood podniósł stawkę, szacując, że wartość Bitcoina może potencjalnie osiągnąć nawet 3,8 miliona dolarów. Mogłoby to nastąpić, gdyby około 5% aktywów inwestorów instytucjonalnych zostało przeniesionych na Bitcoin.

W styczniu Wood wyraził przekonanie, że koszt Bitcoina może wzrosnąć do 1,5 miliona dolarów w wyniku zatwierdzenia w tym samym czasie funduszy typu spot Bitcoin Exchange.

Mimo że niektórzy określają Wood jako zbyt optymistyczną w związku z jej ambitnymi prognozami dotyczącymi Bitcoina, Kiyosaki pochwaliła ją za śmiałość w formułowaniu takich przewidywań: „W rzeczywistości najlepiej prosperujące i zadowolone osoby to te, które błądzą i czerpią wiedzę ze swoich błędów”.

Niezależnie od tego, czy kontrowersyjny doradca giełdowy okaże się poprawny, czy nie, Kiyosaki jest przekonany, że ci, którzy posłuchają jej rad, zyskają głębsze zrozumienie Bitcoina.

Według prognozy Kiyosakiego cena Bitcoina może wzrosnąć do 300 000 dolarów do roku 2024.

2024-04-11 09:20