Cena Toncoina (TON) gwałtownie spada pomimo ważnego ogłoszenia Tethera

Po przemówieniu Pavla Durova na TOKEN2049 w Dubaju, gwałtowny wzrost cen Toncoina (TON), rodzimej kryptowaluty komunikatora Telegram, ustał.

Toncoin (TON) traci 12% w ciągu kilku minut: rozczarowanie?

W wyniku nieoczekiwanego obrotu wydarzeń cena Toncoina (TON) spadła w krótkim czasie z 7,2 do 6,3 dolarów na czołowych giełdach kryptowalut, powodując znaczne straty dla inwestorów. W rezultacie ten altcoin powiązany z Telegramem nie utrzymał imponującego trzycyfrowego wzrostu i odnotował 12,5% spadek wartości w ciągu zaledwie pół kwadransa.

Cena Toncoina (TON) gwałtownie spada pomimo ważnego ogłoszenia Tethera

Spadek pozycji długich TON/USDT o wartości 1,14 mln USD na platformach handlu kontraktami futures został wyeliminowany. Od momentu rozpoczęcia wzrostów pod koniec lutego wartość TON wzrosła o 141%.

Pomimo ekscytującego ogłoszenia założyciela Telegramu, Pavla Durova, dotyczącego wprowadzenia nowych funkcji, takich jak naklejki Telegram, emoji, NFT i wysyłanie napiwków w łańcuchu bloków TON, kryptowaluta nadal odnotowała znaczny spadek wartości.

Dodatkowo Paolo Ardoino z Tether zadeklarował wprowadzenie USDT, dominującej na całym świecie monety typu stablecoin, w infrastrukturze blockchain TON.

Przed ogłoszeniem na TOKEN2049 Pavel Durov udzielił niezwykłego wywiadu Tuckerowi Carlsonowi, znanemu konserwatywnemu amerykańskiemu komentatorowi politycznemu. Jednak długo oczekiwane przemówienie zdawało się być zgodne ze schematem „kupuj w oczekiwaniu – sprzedawaj po fakcie”.

Tether USDT debiutuje na TON, wkrótce pojawi się więcej stablecoinów

Według monitora „Transparency” Tether Limited, USDT wspierany przez dolara amerykańskiego będzie dysponował funduszem początkowym w wysokości 10 milionów dolarów w sieci TON.

Mówiąc prościej, wartość, o której mowa, stanowiłaby bardzo niewielki ułamek całkowitej kapitalizacji rynkowej Tethera w USDT, obecnie zbliżającej się do nowego maksimum wynoszącego 110 miliardów dolarów.

Oprócz wprowadzenia USDT na blockchainie TON, strona Tether dotycząca przejrzystości wskazuje również plan wprowadzenia na rynek stabilnych monet XAUT, EURT, CNHT i MXNT.

2024-04-19 17:56