Prognoza cen Dogecoina – Jak halving Bitcoina wpłynie na ten altcoin?

    Pomimo pewnej transakcji cena DOGE może w krótkim okresie spaść
    Spadająca prędkość sugerowała, że ​​za kilka miesięcy moneta może wzrosnąć do 0,25 dolara

Na podstawie informacji z monitora blockchain Whale Alert użytkownik przeniósł 100 milionów Dogecoinów (DOGE) z Robinhood do nieujawnionego portfela. Wartość tych monet w momencie transferu wynosiła około 15,25 miliona dolarów, co podsyciło pogłoski, że cena może wzrosnąć.

Robinhood to usługa handlowa, w której ludzie mogą wymieniać swoje kryptowaluty na zwykłe pieniądze. Wielu użytkowników przekazuje swoje monety w celu sprzedaży, ale czasami zamiast tego przenoszą je do portfeli osobistych, sugerując plan przechowywania cyfrowej waluty przez dłuższy okres. W związku z tym cena konkretnej kryptowaluty może w odpowiedzi wzrosnąć lub pozostać stabilna.

Mały spadek przed podwyżką?

Według AMBCrypto przyszły wynik Dogecoina jest niepewny. Wygląda na to, że zespół może przygotowywać się do korekt cen po halvingu Bitcoina.

W przeszłości memcoiny, takie jak Dogecoin, doświadczyły znacznych wzrostów cen, osiągając imponujące szczyty mniej więcej w czasie ich halvingu. Obecnie DOGE utrzymuje wartość 0,15 dolara, co oznacza wzrost o 4,64% w ciągu ostatniego dnia.

Chociaż dane Santiment dotyczące łańcucha wskazywały, że wzrost Dogecoina może być tymczasowy. Wskazywał na to rosnący trend nakładów jednodniowych. W tej chwili nakład Dogecoina osiągnął 1,07 miliarda monet. Gwałtowny wzrost obiegu oznaczał, że wykorzystywano więcej monet, a mniej monet opuszczało rynek.

Jeśli wskaźnik będzie nadal rósł, wartość Dogecoina może potencjalnie spaść. Jednak prędkość monety wskazywała coś innego, dla kontrastu wartość 1,49.

Prognoza cen Dogecoina – Jak halving Bitcoina wpłynie na ten altcoin?

Bitcoin wlewa więcej do DOGE

Szybko zmieniająca się kryptowaluta oznacza solidne wykorzystanie gospodarcze, a inwestorzy aktywnie wydają swoje monety. I odwrotnie, spowolnienie, takie jak obecny stan DOGE, może wskazywać na wahanie posiadaczy obligacji przed wydawaniem pieniędzy.

W najbliższej przyszłości wzrost nakładu DOGE może potencjalnie spowodować spadek jego ceny poniżej 0,15 dolara. Jeśli jednak prędkość, z jaką DOGE jest używany i sprzedawany (prędkość), pozostanie niska w ciągu najbliższych kilku miesięcy, istnieje ryzyko, że cena DOGE wzrośnie i możliwe będzie osiągnięcie wartości pomiędzy 0,20 a 0,25 dolara.

Aby ustalić, czy cena Dogecoina może odzwierciedlać trend Bitcoina w nadchodzących tygodniach, AMBCrypto przeanalizowało korelację między dwiema walutami cyfrowymi.

Na podstawie statystyk Macroaxis, Bitcoin i Ethereum mają 90-dniowy współczynnik korelacji wynoszący 0,94. Liczba ta może wahać się w przedziale od -1 do 1. Wartość prawie ujemna oznacza brak jakiejkolwiek korelacji, podczas gdy wartość bliska dodatniej wskazuje, że poruszają się one w podobny sposób.

Prognoza cen Dogecoina – Jak halving Bitcoina wpłynie na ten altcoin?

Jeśli w ciągu ostatnich trzech miesięcy zainwestowałbyś taką samą kwotę w DOGE zamiast w Bitcoin, pomimo ich korelacji, Twoja inwestycja w DOGE byłaby 1,66 razy większa.

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa DOGE w przeliczeniu na BTC

W przyszłości sytuacja ta może się nie zmienić. Dlatego też, jeśli cena Bitcoina spadnie, Dogecoin może doświadczyć jeszcze bardziej dramatycznego spadku. I odwrotnie, znaczny wzrost wartości Bitcoina może wywołać zdumiewający wzrost wartości DOGE, podobny do tego obserwowanego w marcu.

2024-04-19 17:11