Bitcoin przekroczy 300 000 dolarów w 2025 r.: analityk planu B

Znany ekspert w dziedzinie finansów i kryptowalut, występujący pod pseudonimem Plan B, podzielił się optymistycznymi oczekiwaniami dotyczącymi trendu cen Bitcoina do końca tego roku i na następny rok, w oparciu o swój model Stock-to-Flow (S2F) dla Bitcoina . Te ramy ekonomiczne mają na celu prognozowanie przyszłej wartości Bitcoina.

Przewidywania Planu B były związane ze zbliżającym się halvingiem Bitcoina.

Bitcoin do kwoty 300 tys. dolarów w 2025 r.: Plan B

Znany ekspert finansowy Plan B omówił swoją perspektywę na temat długo oczekiwanego halvingu Bitcoina i jego potencjalnego wpływu na wartość wiodącej waluty cyfrowej.

Analityk w niedawnym tweecie wyraża przekonanie, że nadchodzące wydarzenie związane z wydobyciem Bitcoina, podobne do tych z przeszłości, nie będzie znacząco odbiegać od obserwowanego przez nas schematu. Przewiduje, że cena Bitcoina wzrośnie w wyniku halvingu, co było czynnikiem wpływającym na poprzednie wzrosty cen.

Plan B oczekuje, że pionierska na świecie kryptowaluta przekroczy w tym roku poziom 100 000 dolarów i znacznie przekroczy granicę 300 000 dolarów w 2025 roku. Poza tym, zgodnie z tweetem, Plan B oczekuje, że zakup Bitcoinów zostanie dokonany tuż przed halvingiem i sprzedażą „18 minut”, po tym jak osiągnie ona lepsze wyniki niż średnia strategia „kup i trzymaj”.

Moim zdaniem nadchodzący halving Bitcoina nie będzie znacząco odbiegał od wydarzeń z przeszłości:

— PlanB (@100trillionUSD) 17 kwietnia 2024 r.

Analityk odpowiedział w sekcji komentarzy, stwierdzając, że „model przepływu zapasów Bitcoina rozwija się zgodnie z przewidywaniami”.

Bitcoin przewyższy złoto: Plan B i Adam Back

Adam Back, wybitna postać w świecie kryptowalut jako cypherpunk, założyciel Blockstream i wynalazca Bitcoin Lightning Network, odpowiedział na post Planu B swoją prognozą: W nadchodzącym cyklu gospodarczym Back oczekuje, że Bitcoin przewyższy złoto w wydajność.

Analityk, zwany Planem B, zgodził się z nim. Wierzył, że Bitcoin przyćmi złoto ze względu na jego „podwójny niedobór” lub funkcję „S2F”. Co więcej, Plan B wspomniał, że jego prognoza wynosząca 300 000 dolarów dla Bitcoina w 2025 roku była jedynie minimalnym szacunkiem w szerszym przedziale od 250 000 dolarów do 1 miliona dolarów.

Uważam, że przekroczenie przez Bitcoin wartości złota jest nieuniknione, ponieważ jego współczynnik niedoboru (S2F) jest dwukrotnie wyższy. Moja prognoza dotycząca szczytowej ceny Bitcoina waha się od 250 000 do 1 miliona dolarów. W mojej poprzedniej ocenie zakładałem, że zostanie osiągnięta górna granica tego zakresu, ale podczas ostatniego cyklu Bitcoin nie osiągnął celu i osiągnął jedynie dolną granicę. Czas pokaże, jak potoczy się ten czas.

— PlanB (@100trillionUSD) 17 kwietnia 2024 r.

Bitcoin o wartości 2 miliardów dolarów przeniósł się tuż przed halvingiem

Whale Alert zidentyfikował dwie ogromne transakcje Bitcoinami, o wartości około 1,01 miliarda dolarów każda i łącznie 16 276 BTC. Początkowa transakcja została przekazana do Binance, natomiast kolejny transfer odbył się pomiędzy dwoma niezidentyfikowanymi portfelami.

16 276 #BTC (1 006 601 602 USD) przeniesione z nieznanego portfela do #Binance — Whale Alert (@whale_alert) 18 kwietnia 2024

Zamiast tego: „Wygląda jednak na to, że transakcje te pochodziły z Binance – wiodąca giełda ujawniła plan przeniesienia wszystkich kryptowalut klientów na stablecoiny USDC w celu zwiększenia bezpieczeństwa.”

2024-04-18 13:53