Bitcoin o wartości 1 miliarda dolarów pojawia się w tajemniczym ruchu giełdowym tuż przed halvingiem

Przed spodziewanym halvingiem Bitcoina znaczna ilość Bitcoinów o wartości 1 miliarda dolarów została nagle przeniesiona i przeniesiona do Binance, wiodącej globalnej giełdy kryptowalut.

Transakcję o wartości 16 276 Bitcoinów odkrył Whale Alert, który monitoruje duże transfery kryptowalut. Początkowo wydawało się, że transakcja ta pochodziła z niezidentyfikowanych portfeli. Jednak według dochodzenia Arkham Intelligence może istnieć powiązanie z Binance. Jeden z portfeli biorących udział w transakcji został zidentyfikowany jako należący do Fundacji SAFU Binance.

Założona w 2018 roku Fundacja SAFU pełni funkcję siatki bezpieczeństwa chroniącej środki użytkowników.

16 276 #BTC (1 006 601 602 USD) przeniesione z nieznanego portfela do #Binance — Whale Alert (@whale_alert) 18 kwietnia 2024

Binance wybrało intrygujące podejście, przekształcając wszystkie otrzymane Bitcoiny w USDC, stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim. W ten sposób mają nadzieję zwiększyć wiarygodność i przejrzystość funduszu SAFU, utrzymując jego wartość na stałym poziomie 1 miliarda dolarów.

W noc poprzedzającą oczekiwany halving Bitcoina, który w przeszłości powodował wahania rynku w wyniku zmniejszenia zachęt do wydobycia, wymieniliśmy nasze udziały na USDC.

Decyzja Binance o zmianie zasobów Bitcoinów na monety stabilne oznacza ich zaangażowanie w kontrolę ryzyka i zabezpieczanie aktywów użytkowników. Działanie to ma na celu zmniejszenie możliwej niestabilności rynku spowodowanej halvingiem Bitcoina, zachowując wartość funduszu SAFU.

W miarę zbliżania się długo oczekiwanego głównego wydarzenia transakcja ta stała się tematem dyskusji wśród entuzjastów kryptowalut. Zastanawiają się, jak może to wpłynąć na trendy rynkowe w tygodniach poprzedzających halving.

2024-04-18 13:36