Binance wycofuje aktywa rezerwowe w obliczu krachu na rynku kryptowalut?

Kiedy rynki kryptowalut spadają, Binance podjęło działania, aby chronić aktywa swoich użytkowników. Przenieśli dużą ilość Bitcoinów, równą 16 276 BTC, czyli około 1 miliardowi dolarów, z niezidentyfikowanego portfela do innego. Uważa się, że ten nowy portfel jest połączony z funduszem Binance Secure Asset Fund for Users (SAFU), który jest funduszem ubezpieczenia awaryjnego stworzonym przez platformę w celu ochrony funduszy użytkowników.

W lipcu 2018 r. Binance utworzyło SAFU (fundusz bezpiecznych aktywów dla użytkowników), przeznaczając część opłat transakcyjnych w celu stworzenia siatki bezpieczeństwa na wypadek kryzysów. Do końca stycznia 2022 r. fundusz ten urósł do imponującego 1 miliarda dolarów. Wartość takiej rezerwy może się zmieniać, a Binance ogłosiło niedawno zamiar zamiany tych aktywów na USDC (United States Dollar Coin), cyfrową walutę powiązaną z wartością dolara, aby potencjalnie zminimalizować ryzyko.

Binance wycofuje aktywa rezerwowe w obliczu krachu na rynku kryptowalut?

Podczas nieoczekiwanej przestoju w Binance, Changpeng Zhao (CZ), były dyrektor generalny firmy, uspokoił użytkowników kojącym tweetem: „Twoje środki są bezpieczne”. To zdanie zyskało popularność w świecie kryptowalut, przekształcając się w chwytliwy mem „SAFU – Funds Are Safe”.

Moneta Binance

Patrząc na wykres Binance Coin (BNB), widać walkę o kierunek ze względu na obecną niestabilność rynku. Cena BNB napotkała opór na poziomie 560 dolarów w związku z niedawnym spadkiem na rynku. Jeśli nastroje na rynku zmienią się i powrócą, przekroczenie tej bariery będzie miało kluczowe znaczenie dla Binance Coin, aby wznowić swój postępowy rozwój.

Jeśli Binance Coin podniesie się po krachu, może ponownie stawić czoła poziomom oporu. Obecnie jednak rynek wydaje się ostrożny, a ruch Binance w kierunku zabezpieczania aktywów za pomocą USDC może odzwierciedlać pesymistyczne oczekiwania rynku.

2024-04-18 14:27