Bitcoin generuje 24 razy więcej opłat w porównaniu do Ethereum

20 kwietnia Bitcoin wygenerował oszałamiającą kwotę 78,3 miliona dolarów opłat.

Dla porównania, Ethereum zajmuje odległe drugie miejsce z kwotą 3,2 miliona dolarów.

Po wydarzeniu halvingu Bitcoina twórcy Ordinals wprowadzili znaczny wzrost aktywności wraz z uruchomieniem Bitcoin Runes – nowego protokołu, który umożliwia generowanie wymiennych tokenów na głównym blockchainie.

Lucas Outumuro, badacz z IntoTheBlock, scharakteryzował premierę Run jako „niezwykle dużą skalę”. Zwraca uwagę, że 80 mln dolarów dziennych opłat to mniej więcej czterokrotnie więcej niż poprzedni rekord, który został osiągnięty w grudniu 2017 r.

Podczas porządków średnia opłata transakcyjna wynosiła 30 dolarów. Jednak teraz osiągnął on swój szczyt na poziomie 128 dolarów.

Ponadto zyski z wydobycia osiągnęły nowe maksima od czasu niedawnego halvingu, wbrew oczekiwaniom, że górnicy staną w obliczu przejściowych trudności z powodu zmniejszenia nagród za bloki o połowę. Tylko w sobotę zarobili ponad 100 milionów dolarów. Wcześniej panowało powszechne przekonanie, że akcje górników spadną po halvingu, co wynikało z braku świadomości tradycyjnych finansów na temat premiery Runes. (Outumuro uważa, że ​​tak jest.)

Według oceny analityków, w niecałe dwa dni od premiery Runes pozostawiło znaczący ślad w historii.

Pomimo obecnego zainteresowania runami, okaże się, czy trend ten będzie kontynuowany. Liczba adresów detalicznych Run osiągnęła nowy najniższy poziom, co sugeruje, że sektor detaliczny może się powstrzymywać. Jednak Runy mogą nadal stać się realną alternatywą dla problemów związanych z bezpieczeństwem Bitcoina, pomimo napotkania oporu w społeczności.

2024-04-21 21:47