Amerykańska firma zajmująca się zarządzaniem majątkiem wchodzi w Bitcoin

Według niedawnego zgłoszenia złożonego do organów regulacyjnych, Wedmont Private Capital, prywatna firma zarządzająca majątkiem, kupiła 3471 akcji Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund za około 209 336 dolarów.

W Wedmount pobieramy stałą opłatę w wysokości 10 000 USD, co odróżnia nas od innych firm, które rozliczają się na podstawie wartości aktywów.

Na stronie internetowej firmy znajduje się informacja, że ​​jej celem jest przyciągnięcie osób posiadających majątek wart ponad milion dolarów.

Dominic Corabi i James Pelletier, obaj z wcześniejszym doświadczeniem w czołowych instytucjach finansowych – Corabi z działu Financial Advisor Services Vanguard i Pelletier z oddziału UHNW UBS – wspólnie założyli firmę.

Ich ścieżki skrzyżowały się podczas pracy w Credit Suisse, międzynarodowej firmie świadczącej usługi bankowe i finansowe z siedzibą w Szwajcarii.

Na początku stycznia zatwierdzono fundusz ETF Bitcoin firmy Fidelity, wraz z innymi aplikacjami ETF Bitcoin. Jak wynika z artykułu U.Today, temu konkretnemu funduszowi udało się w ubiegły wtorek zgromadzić zaledwie 3 miliony dolarów w Bitcoinach, co blednie w porównaniu z imponującymi 128,7 milionami dolarów BlackRock.)

Na podstawie badania przeprowadzonego przez Bitwise znaczna liczba doradców finansowych wyraziła zainteresowanie kryptowalutami, ale wstrzymywała się z tym, woląc poczekać na zatwierdzenie przez organy regulacyjne funduszy ETF przed inwestycją.

Wspomniani wcześniej przez Erica Balchunasa, starszego analityka ETF Bloomberga, doradcy finansowi wyrazili obawy związane z radzeniem sobie z wątpliwym charakterem i wydatkami związanymi z giełdami kryptowalut. Są jednak przyzwyczajeni do korzystania z produktów ETF (Exchange Traded Fund).

2024-04-10 22:00