Just In: Według doniesień amerykańska SEC przygotowuje się do podjęcia działań przeciwko platformie DeFi Uniswap

Według doniesień Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w Stanach Zjednoczonych podejmuje działania przeciwko jednej z wiodących platform zdecentralizowanych finansów (DeFi), Uniswap. Możliwość wszczęcia postępowania sądowego przeciwko protokołowi kryptocentrycznemu pojawiła się po dostarczeniu przez SEC zawiadomienia Wells do Uniswap Labs. Zawiadomienie to zostało dzisiaj upublicznione przez Haydena Adamsa, założyciela Uniswap.

Uniswap staje się nowym ulubionym graczem kryptowalutowym SEC

Uniswap, który rozpoczął działalność na blockchainie Ethereum w 2018 r. i jest obecnie największą zdecentralizowaną giełdą kryptowalut według CoinMarketCap z wolumenem obrotu przekraczającym 1 miliard dolarów, zwrócił ostatnio uwagę dobrze znanej postaci w branży kryptowalut: amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEK).

W niedawnym poście na portalu X (wcześniej znanym jako Twitter) Adams podzielił się swoją reakcją na to ogłoszenie, stwierdzając, że było to oczekiwane, a mimo to poczuł się sfrustrowany, przerażony i przygotowany na bitwę. Dodatkowo podkreślił, że przedmioty dostępne na Uniswapie są zgodne z prawem, a ich działanie wpisuje się w historyczny postęp.

Adams wspomniał dodatkowo, że komisja konsekwentnie wyróżnia „godnych zaufania graczy w branży, takich jak Uniswap i Coinbase”. Niemniej jednak przeoczył „nieuczciwych aktorów, takich jak FTX”, zbankrutowaną giełdę kryptowalut od listopada 2022 r., powodującą znaczne straty finansowe dla niezliczonych inwestorów.

„Toczymy długą batalię z amerykańską agencją rządową, która ma chronić naszą firmę i branżę w dziedzinie technologii finansowych. Ta walka prawna może dotrzeć do Sądu Najwyższego, a jej wynik znacząco wpłynie na przyszłość naszego sektora. Trzymając się razem, możemy może wyjść zwycięsko. Mocno wierzę, że wolność jest warta obrony. Równie pasjonuję się DeFi. Możesz być pewien, że będziemy nadal dostarczać nowe projekty zgodnie z planem. Śledź nasze aktualizacje.

Założyciel giełdy utrzymuje solidną pozycję, ale niestety nie można tego samego powiedzieć o UNI, natywnym tokenie protokołu DeFi. Jak podaje CoinMarketCap, wartość UNI wyceniana jest obecnie na 10,49 dolara za monetę, a w ciągu ostatniej godziny odnotowała spadek ceny o 6,67%. Kapitalizacja rynkowa tokena przekroczyła 6 miliardów dolarów, a wolumen obrotu przekroczył 226 milionów dolarów.

2024-04-10 21:59