XRP wart 5 mln dolarów w ruchu: czy „token zombie” wystraszył inwestorów?

    Miliony XRP wycofane z giełd.
    Ripple pozostaje w trendzie niedźwiedzim pomimo pozytywnych sygnałów.

Według danych Santiment, Ripple (XRP) odnotował ostatnio więcej wypływów niż wpływów z giełd. Na przykład 27 kwietnia zdeponowano około 3,4 miliona XRP, a wypłacono ponad 5 milionów dolarów. Może to wskazywać na bycze nastroje wśród posiadaczy obligacji spodziewających się podwyżek cen.


Niedawno XRP (cyfrowy zasób Ripple) został sklasyfikowany wśród łańcuchów bloków uznawanych za mające niewielkie lub żadne praktyczne zastosowanie. Jednak pomimo tej niekorzystnej oceny, wolumen transakcji wychodzących był większy niż przychodzących.

Ripple odnotowuje większy odpływ z giełd

Jako analityk danych dokładnie analizowałem dane dotyczące przepływu wymiany Santiment dla Ripple. Warto zauważyć, że ostatnio nastąpił spadek zarówno wolumenu transakcji przychodzących, jak i wychodzących. Jednak intrygujący rozwój sytuacji nastąpił 27 kwietnia, kiedy wielkość odpływu nieznacznie przekroczyła napływ.

Jako inwestor kryptowalutowy zaobserwowałem, że 27 kwietnia na mój portfel lub konto inwestycyjne wpłynęło około 3,4 miliona XRP. Jednak wartość XRP opuszczających moje zasoby przekroczyła 5 milionów dolarów w tym samym okresie.

Odpływ XRP z giełd przewyższył napływ, co sugeruje potencjalny wzrost popytu wśród inwestorów XRP, którzy oczekują wzrostu cen.

XRP wart 5 mln dolarów w ruchu: czy „token zombie” wystraszył inwestorów?

Jest jednak prawdopodobne, że transakcje te oznaczają przetasowanie aktywów pomiędzy dużymi portfelami kryptowalut. Na razie na rynku nie zaszły żadne istotne zmiany.

W tej chwili z giełd wynoszono większą ilość XRP, około 2,7 miliona, niż 2,6 miliona XRP, które napływały do ​​giełdy.

XRP nie odnotował jeszcze wzrostu ceny

Na podstawie oceny AMBCrypto, tendencja spadkowa Ripple wydawała się utrzymywać po 27 kwietnia. Tego konkretnego dnia wartość Ripple oscylowała wokół 0,52 dolara, co oznacza spadek o ponad 1,5% w porównaniu do poprzedniej ceny.

Kiedy piszę te słowa, aktywa oscylują w pobliżu poziomu 0,51 dolara, odnotowując minimalny spadek wynoszący około 0,7%. Warto zauważyć, że długoterminowa średnia ruchoma, reprezentowana przez niebieską linię, w dalszym ciągu stanowi bezpośrednią barierę na poziomie około 0,58 USD.

Na dzień 11 kwietnia wskaźnik RSI, czyli wskaźnik siły względnej, w dalszym ciągu oscylował wokół 40 punktów, co oznacza trend spadkowy i utrzymywanie ceny poniżej neutralnego progu.

XRP wart 5 mln dolarów w ruchu: czy „token zombie” wystraszył inwestorów?

Letnie nastroje Ripple’a

W chwili obecnej odbiór publiczny Ripple był ograniczony na podstawie analizy danych z Coinglass przeprowadzonej przez AMBCrypto. Tymczasem stopa finansowania wyniosła około 0,0092%, co sugeruje, że dominację na rynku mają kupujący.

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa XRP w przeliczeniu na BTC

Oznaczało to także, że oczekiwano wzrostu cen.

Co więcej, wartość Open Interest wynosząca około 535 milionów dolarów sugeruje, że aktywność handlowa była stosunkowo ograniczona.

2024-04-29 11:03