Oto, ile godzin Michael Saylor spędził studiując Bitcoin – trzymaj się mocno

Michael Saylor, prezes MicroStrategy i znany zwolennik Bitcoina, niedawno podzielił się w wywiadzie, że spędził ponad tysiąc godzin studiując Bitcoin. W podkaście „Visao de Lider” mówił o swoim rosnącym uznaniu dla tego globalnego aktywa. Początkowo, po 20 godzinach dochodzenia, Saylor był sceptyczny i pomyślał, że może to przypominać hazard online. Jednak po ponad 100 godzinach uznał to za poprawę w stosunku do złota. Kiedy osiągnął tysiąc godzin nauki, wierzył, że Bitcoin jest najlepszym cyfrowym aktywem. Po zainwestowaniu kilku kolejnych tysięcy godzin jego perspektywa pogłębiła się, postrzegając Bitcoin jako instrument wzmacniania pozycji gospodarczej i praw własności dla ośmiu miliardów ludzi.


Jako analityk bitcoina miałem okazję uważnie śledzić spostrzeżenia pionierów branży. Jedną z takich postaci jest Michael Saylor, słynny Bitcoiner i założyciel MicroStrategy, wiodącej firmy zajmującej się analityką biznesową. W niedawnym wywiadzie Michael ujawnił, ile czasu poświęcił na studiowanie Bitcoina.

Stwierdził również, że nigdy jeszcze nie spotkał dobrze poinformowanego krytyka Bitcoina.

Ponad 1000 godzin nauki Bitcoina

Podczas ostatniego odcinka podcastu „Visao de Lider” Michael Saylor, prezes MicroStrategy i zagorzały zwolennik Bitcoina, podzielił się swoim spojrzeniem na wiodącą kryptowalutę. Jedno z pytań, do których skierował, dotyczyło ilości czasu, jaki poświęcił na badanie Bitcoina.

Saylor wyraźnie wyraził swoją rozległą wiedzę na temat aktywa, w które jego firma intensywnie inwestowała przez ostatnie trzy i pół roku, czyli Bitcoina. Dodał, że poświęcił niezliczoną ilość godzin, w przybliżeniu kilku tysięcy, zgłębiając tajniki BTC. Im bardziej zagłębiał się w jego badania, tym głębiej wchłaniał esencję Bitcoina.

Nigdy nie spotkałem dobrze poinformowanego krytyka #Bitcoin.

— Michael Saylor ️ (@saylor) 28 kwietnia 2024 r

Podczas mojej początkowej eksploracji Bitcoina, która trwała około 20 godzin, żywiłem pewien sceptycyzm co do jego potencjału jako globalnego aktywa. Porównałem to do hazardu online i pomyślałem, że w przyszłości może on zostać objęty zakazem. Jednak po ponad stu godzinach zagłębiania się w temat moja perspektywa uległa znacznej zmianie. Zdałem sobie sprawę, że Bitcoin przewyższa wartość tradycyjnych aktywów, takich jak złoto, i przyjąłem ideę walut cyfrowych jako obiecującą okazję inwestycyjną.

Po tysiącu godzin poświęconych studiom Bitcoina doszedłem do wniosku, że jest to prawdopodobnie najdoskonalszy zasób cyfrowy.

Po przepracowaniu wielu godzin powyżej pewnego progu Saylor zauważył: „Zdajesz sobie sprawę, że jest to narzędzie postępu gospodarczego. Oznacza prawa własności ośmiu miliardów osób. Symbolizuje punkt zbieżności, w którym spotykają się inżynieria, nauki ścisłe, matematyka i ekonomia Polityka.”

Michael Saylor wielokrotnie podkreślał, że nie spotkał żadnych przeciwników Bitcoina, którzy zainwestowali ponad sto godzin w zrozumienie kryptowaluty.

Wydajność rynku Bitcoina

W ciągu ostatnich 24 godzin zaobserwowałem spadek wartości rynkowej Bitcoina o 2,45%, co obniżyło jego cenę do około 63 903 dolarów. To pogorszenie koniunktury rozpoczęło się 24 kwietnia i obecnie całkowita strata Bitcoina wynosi 6,85%.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin przechodzi z rąk do rąk na poziomie 62 393 dolarów.

2024-04-29 11:07