Wykresy cen Bitcoina po halvingu pójdą w TĄ stronę – Eksperci

    Dyrektor wykonawczy Marathon Digital twierdzi, że BTC już częściowo wyceniło halving.
    Inni dyrektorzy nie zgadzają się z tym i oczekują, że BTC będzie podążać za akcją cenową z poprzednich cykli.

Mówiąc prościej, niedawny szczyt rynku Bitcoina na poziomie 73,7 tys. dolarów przed halvingiem różnił się od poprzednich cykli, w których osiągnięto nowe rekordowe maksima po halvingu.

Nasuwa się pytanie: czy halving Bitcoina został już wyceniony?

W zeszłym tygodniu w wywiadzie dla Bloomberga dyrektor generalny Marathon Digital, Fred Thiel, wyraził przekonanie, że ciągły wzrost cen bitcoinów uwzględnia niektóre z przewidywanych skutków niedawnego halvingu.

Powołując się na sukces i przepływy kapitału nowych spotowych funduszy ETF BTC, Thiel powiedział:

„Fundusze ETF, które cieszą się dużą popularnością, przyciągnęły na rynek znaczne inwestycje i potencjalnie przyspieszyły wzrost cen, który mógł nastąpić w ciągu około 3 do 6 miesięcy po halvingu.”

Jeśli chodzi o projekcję cen po halvingu, Thiel zauważył, że:

Każdego dnia około 450 Bitcoinów będzie wycofywanych z obiegu w wyniku procesu halvingu. Może to potencjalnie wpłynąć na trend cenowy, choć efekt może być skromny.

Innymi słowy, dyrektor spodziewał się niewielkiego wpływu na cenę BTC po halvingu.

Koparka bitcoinów Riot Platforms uważa inaczej

Pomimo halvingu Bitcoina Riot Platforms, firma wydobywająca Bitcoin, zachowała optymizm, co wyraził jej dyrektor ds. inwestycji, Jason Les.

„Byczy scenariusz aprecjacji cen w nadchodzących latach.”

To długoterminowa prognoza BTC po halvingu w 2024 roku.

Warto wspomnieć, że dyrektor generalny Crypto.com, Kris Marszalek, wskazał na pewne podobieństwa pomiędzy obecnymi ruchami cen Bitcoina i tymi z poprzedniego cyklu. W wywiadzie dla Bloomberga potwierdził to.

„Bazując na trendach z przeszłości, wydaje się, że wkraczamy w okres konsolidacji Bitcoina. Uważam, że około sześć miesięcy po kolejnym halvingu nastąpią znaczące ruchy cen.”

Marszałek stwierdził jednak, że Bitcoin widzi sprzedaż przed halvingiem.

Zaangażowanie handlu detalicznego rośnie i może potencjalnie zakłócić zabawę.)

Zgodnie z wcześniejszymi trendami wzrost zaangażowania detalicznego w Bitcoin sugeruje, że szczyt rynkowy może być bliski. Nie jest jednak pewne, czy Bitcoin odnotuje znaczny wzrost po halvingu.

2024-04-17 23:03