Pozew Ripple może trafić do Sądu Najwyższego: były prawnik SEC

Według byłej przedstawicielki prawnej SEC, Lindy Stewart, istnieje duże prawdopodobieństwo, że tocząca się sprawa Ripple może trafić do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w celu rozstrzygnięcia, ponieważ wiąże się z określeniem granicy między aktywami kryptograficznymi a sekurytyzowaną inwestycją. (Fortuna)

Podczas niedawnej dyskusji z ekspertami prawnymi na temat blockchain w Columbia Business School Steward stwierdził, że z punktu widzenia regulacyjnego sprzedaż tokenów i transakcje są traktowane jako papiery wartościowe. Jednakże określenie to nie obejmuje samego składnika aktywów.

Jak wynika z raportu U.Today, Garlinghouse wyraził już wcześniej gotowość skierowania sporu dotyczącego XRP aż do Sądu Najwyższego. Powtórzył: „Nie cofamy się”.

Chociaż Ripple udało się zapewnić sobie częściowe zwycięstwo z SEC w lipcu ubiegłego roku, nadal przygotowuje się na wysokie kary nałożone przez organ regulacyjny. Ponadto istnieją przesłanki wskazujące, że SEC zamierza zakwestionować orzeczenie z 2023 r., w którym stwierdzono, że sprzedaż tokenów XRP w ramach ofert wtórnych nie jest uważana za papiery wartościowe.

W listopadzie ubiegłego roku czołowy prawnik Ripple, Stuart Alderoty, zwrócił uwagę, że Sąd Najwyższy podjął w ostatnim czasie kilka decyzji przeciwko SEC.

Czy będzie to Coinbase?

Według Stewarta sytuacja Coinbase to kolejna potencjalna sprawa, która może zostać wniesiona do Sądu Najwyższego.

Steward, wcześniej zaangażowany w spory prawne pomiędzy SEC a FTX, Ripple i Terra, w lutym opuścił Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, aby zostać nowym członkiem prestiżowej globalnej firmy prawniczej White & Case.

Kiedy SEC wciąż budowała swój argument za oddaleniem pozwu przeciwko Coinbase na rynkach świeckich, zdecydowała się rozstać z agencją. Jednakże, jak donosi U.Today, sędzia Katherine Polk Failla z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych pod koniec marca wydała orzeczenie na korzyść SEC.

Sorry. No data so far.

2024-04-17 23:26