Wyjaśniono wzrost XRP do 0,60 USD – efekt tętnienia?

    XRP odnotowało prawie 2% wzrost w bieżącym oknie handlowym.
    Wolumen obrotu przekroczył 1 miliard dolarów przy obecnym trendzie wzrostowym.

Ogłoszenie Ripple o planowaniu wypuszczenia monety typu stablecoin wywołało debaty wśród entuzjastów kryptowalut. Przypadkowo rozwój ten nastąpił w kluczowym momencie dla XRP, ponieważ rozpoczął on miesiąc od znacznych spadków wartości.

Czy XRP zaczęło się odradzać?

Jak wynika z analizy wykresu XRP przeprowadzonej przez AMBCrypto w ujęciu dziennym, w ciągu ostatnich kilku dni pojawiały się kolejne trendy wzrostowe, wskazujące na obiecujący rozwój sytuacji dla kryptowaluty.

Po wczesnym spadku o ponad 8% w pierwszych trzech dniach miesiąca, zauważalna jest poprawa trendu cenowego. To, co początkowo wydawało się stabilizacją w okolicach 0,6 dolara, ostatecznie przekształciło się w spadek, powodując, że cena spadła do zakresu 0,5 dolara.

Wyjaśniono wzrost XRP do 0,60 USD – efekt tętnienia?

Po deklaracji, że w dalszej części roku XRP wypuści stablecoina, nastąpiła wyraźna reakcja. Cena XRP wzrosła o ponad 3%.

Po niewielkim spadku skutkującym stratą 1%, XRP odbił się, wykazując ciągłe, aczkolwiek skromne wzrosty.

Obecnie XRP jest kupowane i sprzedawane po cenie około 0,60 dolara, co stanowi wzrost wartości o ponad 1,6%. Ponadto oznaki wskazują, że XRP ponownie zaczyna rosnąć w oparciu o dane dotyczące indeksu siły względnej (RSI).

RSI prawie osiąga punkt, w którym przekroczy poziom neutralny, co wskazuje, że ceny mogą zacząć rosnąć.

XRP przyciąga większą uwagę

Według analizy wskaźnika wpływu społecznego Santiment przeprowadzonego przez AMBCrypto, w ciągu ostatnich 24 godzin XRP odnotowało wzrost znaczenia społecznego.

W momencie pisania tego tekstu dominacja społeczna wzrosła do około 2,08%, co stanowi niewielki wzrost z 2,02% odnotowanych po ujawnieniu przez Ripple planów wprowadzenia monety stablecoin 4 kwietnia.

Wyjaśniono wzrost XRP do 0,60 USD – efekt tętnienia?

Wzrost liczby wzmianek wskazuje, że XRP zyskało ostatnio większą część dyskusji na temat kryptowalut. Wzmocniona interakcja społeczna może zwiększyć jej wartość i przyciągnąć dalsze zainteresowanie nią.

Realistyczne czy nie, oto kapitalizacja rynkowa XRP w ujęciu BTC

Wolumen przekracza 1 miliard dolarów

Siódmego dnia kwietnia wskaźnik aktywnych adresów osiągnął swój szczyt według średniej siedmiodniowej, odnotowując znaczny wzrost do ponad 158 000. Liczba ta stanowiła najwyższy poziom odnotowany w ostatnich miesiącach.

Obecnie liczba ta wynosi około 153 000, co oznacza niewielki spadek w porównaniu z poprzednimi liczbami, ale nadal należy do największych odnotowanych w ostatnim czasie. Co więcej, wartość nieznacznie wzrosła, przekraczając granicę 1 miliarda dolarów.

2024-04-08 19:04