Peter Schiff wysyła ostrzeżenie do inwestorów Bitcoin: szczegóły

Peter Schiff, znany zwolennik złota i ekonomista, wyraził sceptycyzm wobec niedawnego wzrostu cen Bitcoina. Poczynił na ten temat uwagę w X, dzieląc się swoimi wątpliwościami.

Wiodąca pozycja Bitcoina (BTC) na rynku sprawiła, że ​​osiągnął on najwyższy w historii poziom 72 000 dolarów po raz pierwszy od połowy marca, w miarę zbliżania się nadchodzącego halvingu. To zaplanowane wydarzenie, zaplanowane na 20 kwietnia, zmniejszy liczbę górników Bitcoinów otrzymywanych w ramach nagród z 6,25 do 3,125 monet.

Wydaje się, że w ciągu nocy wartość #Bitcoina znacznie wzrosła w związku ze wzrostem nowych, rekordowo wysokich cen #złota. Mogło to przyciągnąć niczego niepodejrzewających inwestorów w fundusze ETF Bitcoin do zakupu, tylko po to, by później potencjalnie stanąć w obliczu dużego spadku ceny.

— Peter Schiff (@PeterSchiff) 8 kwietnia 2024 r.

Kiedy cena Bitcoina nagle rośnie, w świecie kryptowalut panuje wyraźny entuzjazm i szum, pełen oczekiwań i debat.

Pomimo sceptycyzmu Schiffa, wzrost cen Bitcoina został spowodowany niedawnym rekordowym wzrostem cen złota. Opisał to jako nagły wzrost wynikający ze spekulacji wśród inwestorów w fundusze ETF Bitcoin, którzy kupili w czasie wzrostu cen.

Schiff, który jest dobrze znany ze swojej ostrej krytyki wobec Bitcoina i zamiłowania do konwencjonalnych inwestycji, takich jak złoto, konsekwentnie wypowiada się przeciwko najpopularniejszej kryptowalucie. W związku z tym nie jest szokujące, że wyraził swój punkt widzenia na temat niedawnego wzrostu ceny BTC.

Mówiąc prościej, Schiff ostrzegł inwestorów Bitcoin, przewidując spadek ceny po zauważalnym wzroście wartości.

Pomimo rzekomej ostrożności Schiffa, nadal wiele osób wierzy w obiecującą przyszłość rynku kryptowalut.

Według Brada Garlinghouse’a, dyrektora generalnego Ripple, oczekuje się, że do końca tego roku ogólna wartość rynku kryptowalut będzie dwukrotnie większa od obecnej wartości. Przypisuje tę prognozę debiutowi pierwszego funduszu ETF Bitcoin zatwierdzonego w USA i nadchodzącemu wydarzeniu „halvingu” Bitcoina.

Według Garlinghouse’a korzystny rozwój sytuacji regulacyjnej w USA może wynieść rynek kryptowalut na niespotykany wcześniej poziom. W zeszłym roku Bitcoin doświadczył niezwykłego wzrostu o ponad 140%. 14 marca ustanowił nowy rekord na Coinbase, osiągając 73 835 dolarów.

2024-04-08 19:05