Wskazówka dotycząca łańcucha XRP: wzrost w oczekiwaniu czy tylko szum?

    XRP utrzymało zwyżkową strukturę w wyższych ramach czasowych.
    Niepokojąca była jego niezdolność do walki poza zasięgiem krótkoterminowym.

Przed upływem terminu Ripple (XRP) odnotował pewien wzrost, a wiodącym krokiem był skok ceny Bitcoina z 69 200 dolarów do 71 200 dolarów. Chociaż wzrost ten wyniósł jedynie około 3% w przypadku XRP, nadał on pozytywny ton tygodniowemu handlowi.

Mówiąc prościej, popyt na zakup tego tokena rósł, choć w dłuższych horyzontach czasowych nie można było zaobserwować nadrzędnego trendu wzrostowego. Ten token jest przedmiotem obrotu pomiędzy określonymi punktami cenowymi od sierpnia 2023 r. aż do chwili obecnej.

Wystąpiły pewne oznaki akumulacji – czy inwestorzy powinni zacząć kupować więcej XRP?

Poziomy wsparcia Fibonacciego były krytyczne dla byków XRP

Wskazówka dotycząca łańcucha XRP: wzrost w oczekiwaniu czy tylko szum?

Na początku tego roku cena wzrosła z 0,485 dolara do 0,744 dolara, ale potem znacznie się cofnęła. W tym momencie poziom cofnięcia wynoszący 78,6% nie został osiągnięty po uformowaniu się lokalnego szczytu.

Tymczasem od lutego OBV kontynuował trend wzrostowy.

Wyraźna była duża aktywność zakupowa, co sugerowało wzrost popytu na XRP. Może to potencjalnie doprowadzić w pewnym momencie w przyszłości do wzrostu cen XRP. Niemniej jednak na taki wzrost może być jeszcze za wcześnie.

Od około miesiąca odczyt RSI oscyluje wokół 49, czyli w pobliżu neutralnego poziomu 50. Ta przedłużona pozycja wskazuje na słaby trend na dziennym wykresie XRP. Podobnie XRP nie udało się wyrwać z krótkoterminowego przedziału cenowego pomiędzy 0,57 a 0,64 dolara.

Wskaźniki sieciowe pokazują, że dominowała presja sprzedaży

Wskazówka dotycząca łańcucha XRP: wzrost w oczekiwaniu czy tylko szum?

Pomimo spadków odnotowanych w ciągu ostatniego miesiąca, od lutego liczba dziennych aktywnych adresów stopniowo rośnie.

Wykazało zwiększone zaangażowanie użytkowników i zdrową sieć.

Alternatywne wyrażenie mogłoby brzmieć: W przeciwieństwie do tego średni wiek inwestycji w dolarach (MDIA) odnotował znaczny spadek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Na razie nie doszło do odbicia ani trendu wzrostowego. Jeśli by się to udało, oznaczałoby to, że inwestorzy gromadzą kolejne pakiety.

1 kwietnia nastąpił znaczny wzrost nieaktywnych dostaw w obiegu, większy niż jakikolwiek zaobserwowany w roku 2024. Ten gwałtowny wzrost wskazywał na silny popyt na sprzedaż, sygnalizując zmniejszone zaufanie wśród posiadaczy.

2024-04-09 04:07