Tweet Elona Muska przyciąga uwagę Adama Backa i założyciela DOGE

Bogaty przedsiębiorca technologiczny i twórca ponad pół tuzina przełomowych firm, takich jak Twitter/X, Elon Musk, podzielił się wiadomością, która wywołała niepokój wśród entuzjastów kryptowalut i użytkowników X, a także wygenerowała liczne zapytania.

Osoby wpływowe na rynku kryptowalut, w tym dyrektor generalny Blockstream i współzałożyciel Dogecoin, były szczególnie zaintrygowane najnowszym tweetem Muska.

Back i Markus reagują na tweet Muska

Elon Musk ujawnił, że zespół Twittera/X planuje dezaktywować konta zaangażowane w działania manipulacyjne, takie jak rozpowszechnianie fałszywych lub wprowadzających w błąd informacji, aby zachować wolność słowa przy jednoczesnym zachowaniu autentyczności na X.

Kilku posiadaczy kont kryptowalutowych poprosiło o wyjaśnienie terminu „rolnictwo angażujące”, ponieważ ma on różne znaczenia. Zamiast tego współzałożyciel Dogecoina, Billy Markus, przedstawił swoje spojrzenie na tę koncepcję.

Opisał rolnictwo angażujące jako osoby celowo zamieszczające fałszywe informacje, aby przyciągnąć więcej kliknięć. Ponadto zaproponował zablokowanie kont zawierających znaczną liczbę zwodniczych komentarzy możliwości czerpania korzyści z inicjatyw monetyzacji na Twitterze i X.

Jeśli użytkownicy wielokrotnie fałszują informacje, aby przyciągnąć więcej kliknięć, najwyższy czas na wprowadzenie takiej reguły. Konta z istotnymi ostrzeżeniami od społeczności za celowo wprowadzające w błąd treści powinny zostać co najmniej zagrożone degradacją przywilejów monetyzacji.

— Shibetoshi Nakamoto (@BillyM2k) 19 kwietnia 2024 r.

Adam Back, kluczowa postać w rozwoju Bitcoina jako Cypherpunk i dyrektor generalny Blockstream, dołączył do rozmowy, gdy Elon Musk wyraził na Twitterze obawy dotyczące oszustw związanych z podszywaniem się pod inne osoby. Musk zapytał, czy zespół Twittera może znaleźć rozwiązanie tego problemu, który wymyka się spod kontroli. Back powtórzył opinię Muska, który napisał na Twitterze: „Oszukują ludzi. To powszechne”.

Co powiesz na podjęcie działań w związku z problemem podszywania się pod inne osoby? Nie tylko zwiększają zaangażowanie, ale oszukują ludzi w oszukańczy sposób. Ten problem wymknął się spod kontroli.

— Adam Back (@adam3us) 19 kwietnia 2024 r.

Jeden z członków zespołu DOGE i X, zidentyfikowany na Twitterze jako „DogecoinDesigner” (@cb_doge), w kolejnym poście wyjaśnił, na czym polega rolnictwo angażujące, po czym wezwał członków społeczności do udostępnienia wszelkich znanych danych do kont X, które próbowały zastosować tę praktykę .

Elon Musk poprze Pierwszą Poprawkę USA

W czwartek Musk ogłosił na Twitterze swój plan finansowego wsparcia ogólnokrajowej kampanii petycji w Stanach Zjednoczonych, której celem jest przestrzeganie Pierwszej Poprawki, która gwarantuje wolność słowa i wolność prasy.

Ze względu na ciągłe zagrożenia wolności słowa zamierzam rozpocząć ogólnokrajową akcję petycji w celu ochrony Pierwszej Poprawki.

— Elon Musk (@elonmusk) 18 kwietnia 2024 r.

Tego dnia Musk udzielił wywiadu Katherine Maher, dyrektor generalnej NPR, która wyraziła zamiar cenzurowania treści w różnych mediach. Jej zapał był widoczny, gdy próbowała ominąć zabezpieczenia wynikające z Pierwszej Poprawki.

Musk ostrzegł na Twitterze, że sztuczna inteligencja jest rozwijana w podobny sposób, co może w przyszłości stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzkości.

2024-04-19 16:20