Opcje BTC i ETH o wartości ponad 2 miliardów dolarów wygasną: szczegóły

Niedawno Greeks.live, znana firma zajmująca się analizą kryptowalut, udostępniła na Twitterze informacje o nadchodzących wygaśnięciach opcji na Bitcoin (BTC) i Ethereum (ETH). Dane te wskazują, że opcje na te dwie kryptowaluty o wartości około 2,33 miliarda dolarów zbliżają się do daty końcowej, wywołując zainteresowanie wśród traderów i inwestorów.

Z raportu Greeks.live wynika, że ​​zbliża się data wygaśnięcia około 21 564 opcji na Bitcoin. Dane pokazują, że współczynnik kupna sprzedaży wynosi 0,64, co sugeruje, że zakupiono więcej opcji sprzedaży niż opcji kupna. Oznacza to, że inwestorzy mają niedźwiedzie prognozy, a punkt Maxpain wynosi 65 000 USD. Całkowita wartość wygasających opcji na Bitcoin wynosi imponujące 1,4 miliarda dolarów.

Na rynku Ethereum wygasa około 298 415 kontraktów opcyjnych na ETH. Statystyki pokazują współczynnik Put-Call wynoszący 0,42, co oznacza, że ​​opcje sprzedaży są bardziej rozpowszechnione niż opcje kupna. Sugeruje to pesymistyczne spojrzenie na trend cenowy Ethereum. Cenę Maxpain za te wygasające opcje ETH szacuje się na 3125 dolarów, a ich łączna wartość wynosi około 930 milionów dolarów.

19 kwietnia wygaśnie około 21 564 opcji na Bitcoin, ze współczynnikiem put-call wynoszącym 0,64, maksymalnym punktem krytycznym na poziomie około 65 000 dolarów i łączną wartością około 1,4 miliarda dolarów. Podobnie 298 415 opcji na eter wygasa w tym samym dniu, przy współczynniku kupna wynoszącym 0,42, maksymalnym punkcie krytycznym w pobliżu 3125 dolarów i wartości nominalnej bliskiej 930 milionów dolarów.

— Greeks.live (@GreeksLive ) 19 kwietnia 2024 r

Wyniki i nastroje rynkowe

Na początku tego tygodnia rynek kryptowalut odnotował zauważalny spadek. Ceny Bitcoina i Ethereum znacznie spadły, przy czym Bitcoin zbliżył się do 60 000 dolarów, a Ethereum do 3000 dolarów. Spadek ten przyniósł znaczne zyski tym, którzy zajęli krótkie pozycje, co oznaczało ich najlepszą passę w tym roku.

Istotnym czynnikiem niedawnego załamania rynku jest zauważalny spadek zmienności implikowanej (IV) dla różnych aktywów. Spadek ten można wytłumaczyć głównie dużym spadkiem kosztów opcji kupna. Wcześniej oczekiwania inwestorów dotyczące halvingu Bitcoina w sobotę pomogły w utrzymaniu cen. Wydaje się jednak, że przewidywania te nie stanowią już wystarczającego wsparcia dla rynku.

Mówiąc prościej, nastroje na rynku wydają się ostatnio bardziej ostrożne, co widać po spowolnieniu inwestycji w kryptowalutowe ETF-y. Mimo że dziś nastąpił niewielki wzrost cen kryptowalut, ruchy dużych inwestorów sugerują, że są one niepewne. Zwolennicy hossy liczą na silniejszy napływ środków po ostatnim halvingu, który ustabilizuje rynek.

2024-04-19 16:16