Tajemniczy transfer Bitcoinów o wartości 483 milionów dolarów trafia na główną giełdę w USA

Dzisiaj w społeczności kryptowalut zrobiło się dużo szumu na temat dużej transakcji Bitcoinem o wartości 483 milionów dolarów. Według danych Whale Alert, przelewu tego dokonał anonimowy podmiot posługujący się adresem „1Eob1”. Odbiorcą tych 7690 BTC była Coinbase, wiodąca giełda kryptowalut w USA. Warto zauważyć, że Bitcoin został wysłany do Coinbase Institutional, działu obsługującego inwestorów instytucjonalnych.

Transakcja ta jest wyjątkowa ze względu na niedawne pojawienie się adresu nadawcy. Adres „1Eob1” dołączył do świata kryptowalut zaledwie dwa dni temu i szybko trafił na pierwsze strony gazet, ogłaszając dużą wypłatę 59,97 miliona dolarów w BTC z Coinbase Prime. Od tego czasu adres ten aktywnie drenuje rezerwy Coinbase aż do dzisiaj, kiedy to odesłał on znaczny przelew na giełdę, pozostawiając ją pustą.

Około 7690 bitcoinów o wartości około 483 milionów dolarów zostało przeniesionych z niezidentyfikowanego portfela cyfrowego do Coinbase Institutional.

— Whale Alert (@whale_alert) 16 kwietnia 2024 r.

W ciągu ostatnich czterech dni wartość Bitcoina utrzymywała się na stałym poziomie około 63 300 dolarów po znaczącym spadku o 13,2% i późniejszym częściowym ożywieniu. Jak podaje U.Today, w tym okresie nastąpił duży napływ 322 milionów dolarów w postaci transferów Bitcoinów do Coinbase Institutional. Transakcje te dodają intrygi otaczającej ostatnią aktywność rynkową.

Istnieją różne teorie wyjaśniające, dlaczego doszło do tego transferu Bitcoinów. Niektórzy uważają, że to giełda dokonała wewnętrznych korekt w swoich portfelach Bitcoinów. Alternatywnie mógł to być duży inwestor, który wykorzystał ostatnie zmiany cen Bitcoina do podjęcia strategicznego posunięcia.

Tajemniczy transfer Bitcoinów o wartości 483 milionów dolarów trafia na główną giełdę w USA

Uważnie obserwując rynek kryptowalut, można zauważyć wiele intryg związanych z ruchami tej nieuchwytnej postaci Bitcoina.

2024-04-16 14:17